Na czym polega fenomen zagranicznych proszków do prania?
Czym zagraniczna chemia różni się od tej na polskim rynku?
Chociaż producenci nadal próbują temu zaprzeczać, to już niejeden test udowodnił, że preparat o tej samej nazwie dostępny w polskim i zagranicznym sklepie ma zupełnie inną jakość. Odmienny skład – niestety, gorszy w przypadku naszego kraju – wiąże się z dwoma czynnikami: przyzwyczajeniami i oczekiwaniami konsumenta. Polacy oczekują od proszków do prania często jedynie usuwania zabrudzeń. Osobno dodają do pralki płyn zmiękczający czy perełki zapachowe. Jeśli chcą chronić kolor lub delikatność tkanin, wybierają do tego celu osobny detergent. Nie zwracają także uwagi na instrukcje dotyczące dozowania produktu. Nie ma więc znaczenia, czy jest on skoncentrowany, czy nie – po prostu sypią go tyle, ile mają w zwyczaju. Zagraniczny rynek oferuje natomiast produkty, spełniające potrzeby by:
- dopierał plamy, najlepiej w niskiej temperaturze i przy krótkich cyklach (bo jest to ekologiczne i ekonomiczne),
- dbał o tkaniny i kolory,
- nadawał świeży zapach,
- był wydajny,
- nie pozostawiał po sobie osadów (z tego względu przestrzegają też ściśle zaleceń dotyczących dozowania).
O tym wszystkim wiedzą producenci, którzy aby utrzymać się na zachodnich rynkach, muszą oferować tamtejszym klientom najwyższą jakość. Wystarczy przyjrzeć się składom chemii gospodarczej dostępnej w hurtowni Europe Distribution Group (https://b2b.europedg.pl/), aby szybko odkryć, w czym dokładnie tkwi różnica.
Dlaczego zagraniczne proszki do prania są lepsze?
Przeglądając produkty z asortymentu zagranicznego łatwo jest zauważyć, że każdy wariant środka piorącego przeznaczony na zachodni rynek spełnia wszystkie wymienione wyżej kryteria. Jest to możliwe za sprawą składu, który zawiera:
- większą ilość substancji czynnych,
- lepszej jakości składniki,
w porównaniu do preparatów przeznaczonych do sprzedaży w polskich sklepach i supermarketach. Kiedy proszek do prania bazuje na silnie działających, mocno skoncentrowanych formułach, można stosować go mniej i cieszyć się równie dobrymi lub nawet lepszymi efektami działania. Poza wydajnością i skutecznością, zachodnie proszki do prania oferują nam coś jeszcze – właściwości pielęgnacyjne. Dbają bowiem zarówno o tkaniny (włókna i kolory), jak i o samą pralkę, choćby poprzez zmiękczenie wody. Duży wybór wysokiej jakości zagranicznych proszków do prania znajdziesz tu: https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/proszki-do-prania.
Czy lepsze oznacza droższe?
Fenomen zagranicznych proszków do prania można wyjaśnić także znacznie łatwiej – doskonałym stosunkiem ich jakości do ceny. Największą popularnością cieszą się środki piorące z Niemiec, dlatego patrząc na ich cenę w przeliczeniu na koszt jednego prania, można z całą pewnością stwierdzić, że zakup takiego produktu stanowi bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Jest tak jednak pod warunkiem, że faktycznie stosujemy się do zaleceń producenta w zakresie dozowania ilości preparatu. Tę należy dostosować do wagi wsadu, stopnia zabrudzenia odzieży oraz twardości wody. Używanie zbyt dużych ilości proszku wcale nie znaczy, że wypierze on nasze ubrania lepiej – wręcz przeciwnie, może pozostawić po sobie osady będące skutkiem niedostatecznego wypłukania preparatu z tkaniny. Poza tym, warto pamiętać też, że na ogólny koszt prania sumuje się zużycie wszystkich produktów: środka piorącego, środka zmiękczającego, odplamiacza czy zmiękczacza wody. Jeśli proszek zawiera składniki o takim wszechstronnym działaniu, nie musimy dodawać do prania niczego innego, co jeszcze bardziej obniża koszty.
Artykuł partnera