RSS

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

Jak szybko wyrzeźbić brzuch za pomocą prostych ćwiczeń?

Pięknie wyrzeźbione, silne mięśnie brzucha to jeden z atrybutów zdrowej i wysportowanej sylwetki. Nic zatem…

Fuzje i przejęcia to nie jest to samo!…

Rynek jest coraz bardziej wymagający, co zmusza przedsiębiorców do szukania kolejnych rozwiązań. W praktyce wiąże…

«
»

Strój dla taty na komunię dziecka – jaki garnitur wybrać?

Dzień pierwszej komunii świętej jest ważny nie tylko dla dziecka. Jest to ważne wydarzenie także dla najbliższych. Jako rodzice dziecka komunijnego musimy szczególnie zadbać o swoją garderobę. Co możemy założyć?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że nie wchodzą w grę ubrania, które nosimy na co dzień. Zrezygnujmy z bawełnianych koszulek, czy jeansów. To zbyt uroczysta okazja. Mamy wyglądać schludnie i elegancko. Jeśli nasze dziecko przygotowuje się do komunii, to powinniśmy wziąć pod uwagę tylko garnitury męskie.

Idealna kolorystyka

W zależności od pory dnia i charakteru wyjścia powinniśmy założyć inny garnitur. Wydawałoby się, że najbardziej uniwersalny jest garnitur czarny, ale tak nie jest. Jest on odpowiedni tylko podczas wystawnych i wieczornych wyjść. Uniwersalną propozycją będzie garnitur granatowy. Możemy go nosić na co dzień i podczas uroczystych wyjść. Chodzić w nim będziemy o każdej porze roku. W zależności od naszych upodobań może mieć kolor ciemny i głęboki, albo znacznie jaśniejszy i wpadający w odcienie niebieskiego. Drugim uniwersalnym kolorem będzie garnitur grafitowy. Stylizacje z jego udziałem sprawdzą się podczas wielu wyjść. Zarówno garnitur granatowy, jak i grafitowy pasują każdemu mężczyźnie, niezależnie od typu urody.

W ostatnim czasie popularnością cieszą się garnitury w kratę, jednak to jest coś dla mężczyzn, którzy lubią się wyróżniać. Jeżeli lubimy podążać za najnowszymi trendami, taki wariant z pewnością nas zainteresuje. Musimy jednak pamiętać o tym, że komunia jest uroczystością kościelną i nie każdy kraciasty garnitur będzie pasował. Oprócz koloru musimy pamiętać, by zakładać garnitur dopasowany do sylwetki, to znaczy, że nie może się nigdzie marszczyć, a nogawki i rękawy nie mogą być za krótkie.

Elegancka koszula

Kiedy już wybierzemy idealnie skrojony garnitur, pora przejrzeć koszule i dodatki. Ze względu na to, że komunia jest podniosłą uroczystością, skupmy się raczej na klasycznych modelach i unikajmy rzucających się w oczy wzorów i jaskrawych barw. Koszula do garnituru powinna być wybrana równie starannie jak sam garnitur. Koniecznie musi to być model z długim rękawem – krótki rękaw jest niedopuszczalny w eleganckich stylizacjach. Powinna być w kolorze białym lub jasnobłękitnym. Najbardziej uniwersalna i elegancka będzie koszula bawełniana, ale równie dobrze przy komunijnej stylizacji sprawdzi się koszula lniana męska.

Ważne są dodatki

Podstawą naszej stylizacji jest oczywiście garnitur, ale na nasz strój składa się wszystko, co założymy, a więc także krawat, pasek, buty i skarpety. Podkreślają charakter naszego ubioru i stanowią kropkę nad „i”. Nie możemy tego bagatelizować. Do granatowego garnituru dopasujmy brązowe buty i brązowy pasek. Jeżeli zdecydujemy się na garnitur grafitowy, buty i pasek powinny być czarne lub brązowe. Bez względu na kolor garnituru sięgamy po pasek skórzany i z prostą klamrą. Buty także muszą być skórzane, eleganckie i bez żadnych zdobień. Pamiętajmy o tym, by wybrać odpowiednie skarpety, które mają być ciemne i bez nadruku. Do garnituru nie wolno nosić skarpet białych.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/jaki-plaszcz-na-wiosne-wybrac-i-jak-odpowiednio-dopasowac-go-do-sylwetki/

https://www.mistrzu.com/dlaczego-warto-wybrac-garnitur-slubny-na-miare/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu