RSS

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuł i zobacz, jakie akcesoria są niezbędne…

Z dala od ekranów: Korzyści z aktywnego spędzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

«
»

Zawory redukcyjne – podstawowe informacje

  • Napisany przez:

Zawory redukcyjne to jedno z wielu rozwiązań stosowanych we współczesnym przemyśle. Znajdują swoje zastosowanie w zróżnicowanych instalacjach, a ich zadaniem jest współtworzenie systemów przygotowania powietrza. Co warto o nich wiedzieć? Przedstawiamy podstawowe informacje na temat ich działania i wykorzystywaniu przez współczesnych użytkowników.

Odpowiednie przygotowanie powietrza sprawia, że jest ono pozbawione szkodliwych zanieczyszczeń i osiąga odpowiednie parametry. Umożliwia to sprawne działanie całej instalacji, wpływając korzystnie na wydajność zakładu. Jedną z istotnych części bloków do przygotowania powietrza są zawory redukcyjne, których działanie przybliżamy w poniższym artykule. Poznaj podstawowe informacje na ich temat.

Reduktory sprężonego powietrza – po co je stosować?

Zawory redukcyjne są częścią większych bloków do przygotowania powietrza. Ich głównym zadaniem jest zmniejszenie wyższego ciśnienia przed zaworem, by odpowiadało wymaganej niższej wartości za nim. Co istotne, zachodząca tu redukcja odbywa się w sposób niezależny od zmian ciśnienia i przepływu medium w układzie.

Reduktory sprężonego powietrza wykorzystują ciśnienie różnicowe. Pozwala to na samoistną regulację, a więc osiągnięcie wymaganej wartości ciśnienia (wartości ciśnienia roboczego). Należy podkreślić, że ciśnienie wylotowe, które opuszcza wybrane urządzenie, zawsze ma tę samą wartość i nie wpływają na nie zmiany jego wartości na wlocie. Aby wszystko jednak działało naprawdę poprawnie, warto wybierać rozwiązania od sprawdzonych producentów. Jakościowy sprzęt dla klientów szukających pewnych elementów pneumatycznych oferuje firma Inter Trade.

Jak wybrać zawory redukcyjne?

Wybierając elementy układu pneumatycznego, zawsze należy wziąć pod uwagę jego parametry i dostosować je do konkretnej instalacji. Jeśli użytkownik chce dopasować zawory redukcyjne, powinien uwzględnić nade wszystko:

  • rodzaj przyłącza gwintowanego,
  • wielkość przyłącza gwintowanego,
  • zakres ciśnienia roboczego,
  • rodzaj medium regulowanego przy pomocy zaworu.

Elementy do przygotowania powietrza

Sprężone powietrze jest dość powszechnie stosowane w przemyśle i pneumatyce. Zawory redukcyjne są natomiast niezbędne dla prawidłowego działania każdego z elementów pneumatycznych. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie efektywnego procesu sprężania powietrza – stanowią część bloków do jego przygotowania.

Przygotowanie powietrza to proces, który w większości urządzeń przebiega w podobny sposób. Na początku niezbędne są filtry, które usuwają z gazu szkodliwe zanieczyszczenia. To niezwykle ważne, ponieważ ich obecność mogłaby negatywnie wpłynąć na pracę urządzeń i instalacji. Kolejnym krokiem są właśnie zawory redukcyjne, które ustawiają odpowiednie ciśnienie powietrza. Reduktor sprawia, że jego wartość jest odpowiednia dla danego układu. Końcowym etapem przygotowania powietrza są smarownice. Ostatecznie powietrze staje się czynnikiem roboczym o pożądanych parametrach.

Gdzie zamówić zawory redukcyjne?

Przygotowanie powietrza to proces, który ma istotne znaczenie dla prawidłowego działania stosowanych urządzeń i instalacji. Nie da się więc ukryć, że ma on wpływ na wydajność całego przedsiębiorstwa, a więc i osiągane zyski. Co więcej, dzięki niemu maszyny cechują się dłuższą żywotnością i łatwiejszą konserwacją, co przekłada się na ponoszone koszty. Warto zadbać o to, by każdy element bloku do przygotowania powietrza był najwyższej jakości.

 

Gdzie więc zamówić zawory redukcyjne? Najlepiej jest postawić na wyspecjalizowanych sprzedawców. Rekomendujemy usługi firmy Inter Trade, która może pochwalić się specjalistami o długim doświadczeniu w doborze i sprzedaży elementów układu pneumatycznego. Ich wieloletnia obecność na polskim rynku to dla ciebie pewność, że współpracujesz z najlepszymi.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu