RSS

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuł i zobacz, jakie akcesoria są niezbędne…

Z dala od ekranów: Korzyści z aktywnego spędzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

«
»

Egzaminy, kłopoty w pracy – jak się mniej stresować?

Obecnie stres towarzyszy nam niemalże każdego dnia. Skarżą się na niego uczniowie, studenci i pracownicy biurowi. Warto podejmować działania, które go, gdyż dzięki temu osiągamy większą satysfakcję z życia. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dla osób, które podejmują duży wysiłek umysłowy.

Suplementy diety

W okresach wzmożonego wysiłku intelektualnego, gdy czujemy, że dopada nas stres, warto postawić na dobre suplementy. Godnym polecenia przykładem jest Alanerv w kapsułkach. To nowoczesny środek, który pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Dzięki niemu można zredukować uczucie zmęczenia i znużenia oraz podnieść swoją sprawność umysłową. Każdy, kto chciałby porównać cenę leku, może to zrobić dzięki aptece internetowej Gdziepolek.pl. W takich okresach wzmożonego wysiłku intelektualnego warto także suplementować dobry magnez.

Higiena pracy i nauki

Osoby narażone na duży wysiłek umysłowy powinny wprowadzić kilka nowych nawyków, które pozwolą im efektywniej odpoczywać, pracować i uczyć się. Stres bardzo często wynika z tego, że bierzemy na siebie za dużo oraz mamy niewłaściwy system pracy lub nauki. Warto planować każdy dzień, tak aby w najlepszych porach wykorzystywać swoją energię. W pierwszej kolejności powinno wykonywać się zadania priorytetowe.

Bardzo ważne są także regularne przerwy. Wiele osób przesadza z liczbą godzin, jakie przeznacza na naukę czy pracę. Kluczem do sukcesu jest systematyczność, dlatego nie warto zarywać nocy, by swoje zadania wykonywać w ostatniej chwili. Musimy pamiętać, że każdy człowiek potrzebuje życiowej równowagi. Aby być efektywnym w pracy i w szkole trzeba w odpowiednich proporcjach zapełniać swój czas także rozrywkami, relaksem i kontaktami towarzyskimi.

Odpowiednia ilość snu

Zdrowy sen w odpowiedniej ilości to czynnik często pomijany przez osoby zestresowane. Każdy dorosły człowiek powinien spać około siedem godzin na dobę. Warto jest kłaść się zwykle o podobnych porach i na kilka godzin przed snem zaprzestać korzystania z komputera i smartfona. Osobom, które mają problem z zasypianiem pomóc może wieczorne uprawianie sportu oraz ciepła kąpiel. Należy pamiętać, że odpowiednio długi i spokojny sen jest bardzo ważny dla osób, które się uczą. Mózg człowieka jest tak skonstruowany, że potrzebuje on czasu relaksu na to, by mógł przyswoić na trwałe, poznane ostatnio wiadomości.

Właściwa dieta

W trudnych, stresujących okresach, podczas intensywnego czasu w pracy albo na uczelni, pomóc może zrównoważona dieta. Nie od dziś wiadomo, że są pokarmy, po których jednocześnie odczuwa się sytość i lekkość, ale są też produkty, które ewidentnie są tego przeciwieństwem. W stresującym czasie na pewno warto wyeliminować z diety potrawy ciężkostrawne, dania typu fast food czy gazowane napoje. Zamiast nich należy spożywać jak najwięcej ekologicznych warzyw, wieloziarnistego pieczywa, zdrowych tłuszczy i orzechów, które korzystnie wpływają na sprawność umysłową.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu