RSS

Medycyna estetyczna: potrzeba czy fanaberia?

Medycyna estetyczna niejednokrotnie kojarzy nam się z przesadą, ze sztucznością, wręcz karykaturalnymi efektami zabiegów. Warto…

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

«
»

Nagranie lektorskie zapowiedzi telefonicznej – niezbędne na infolinii

Dbając o wizerunek firmy, nie można zapomnieć o profesjonalnym powitaniu telefonicznym, które usłyszą dzwoniący do firmy klienci. W tej kwestii nie warto zdawać się na syntezator mowy, który nie zapewni takiego efektu jak profesjonalne nagranie lektorskie zapowiedzi telefonicznej.

 

Choć większość firm dużą uwagę przykłada do dbania o wizerunek marki wśród klientów, nie zawsze obejmuje to zapowiedź telefoniczną, którą słyszą klienci dzwoniący do firmy. Bardzo często zapowiedzi centrali telefonicznej są przypadkowe czy też wygłaszane przez sztuczne syntezatory mowy, które nie sprawiają dobrego wrażenia. W trosce o wizerunek infolinii warto postawić na profesjonalne nagranie lektorskie zapowiedzi telefonicznej, które będzie miało pozytywny wpływ na wizerunek marki.

 

Nagranie zapowiedzi telefonicznej – co powinno zawierać?

 

Wszędzie tam, gdzie oferujemy telefoniczną obsługę klienta, bardzo ważne jest odpowiednie powitanie, które wpływa na wizerunek marki. Komunikaty głosowe nie powinny zawierać dużej ilości informacji. Wystarczy poinformować o najważniejszych kwestiach, z którymi dzwonią klienci. Tekst nie może być zbyt krótki, ale też zbyt długi. Należy zacząć od przywitania i podania nazwy firmy. Jeśli nagrywasz rozmowę musisz poinformować o tym klienta oraz o przetwarzaniu danych osobowych. Następnie wskaż możliwe tematy, które można załatwić na infolinii. Te podstawowe informacje wystarczą, jednak trzeba też zdecydować, kto przeczyta te kwestie. Pamiętaj, że profesjonalne nagrania lektorskie sprawiają dużo lepsze wrażenie niż sztuczny syntezator mowy.

 

Czy nagranie zapowiedzi telefonicznych jest konieczne?

 

Zapowiedzi telefoniczne na infolinii nie są obowiązkowe, jednak rezygnacja z nich nie jest dobrym pomysłem. Taka firma wychodzi na mniej profesjonalną, nie dbającą zbytnio o komfort klientów. Kiedy zdecydujemy się już na powitanie telefoniczne, trzeba się zastanowić, kto przeczyta zapowiedź. Coraz mniej firm decyduje się na syntezatory, czyli sztuczne głosy. Brzmią one nienaturalnie i nie robią dobrego wrażenia na klientach. Natomiast odpowiednio wykonane powitania telefoniczne robią dobre pierwsze wrażenie. Wszystko dzięki temu, że profesjonalny lektor potrafi operować swoim głosem – wie jak dopasować barwę, tonację i tempo do danej sytuacji. Przyjemny głos pozwala też oczekiwać na połączenie z konsultantem w miłej atmosferze. Wybierając lektora, można zdecydować się na bank głosów, jednak niższą cenę uzyskamy zgłaszając się bezpośrednio do konkretnego lektora. Aby poznać jego możliwości, posłuchaj przykładowego nagrania. Dzięki temu łatwo można uzgodnić wszystkie interesujące kwestie i otrzymać nagranie dopasowane formą do konkretnej firmy.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu