RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Na czym polega odpowiednia pielęgnacja żywopłotu?

  • Napisany przez:

Żywopłot może nam zapewnić piękny wygląd  ogrodu oraz może osłaniać nasz ogród oraz dom przed zainteresowanymi osobami. Jednak, żeby tak było potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Co jakiś czas należy też zadbać o cięcie żywopłotu, tak by dobrze się prezentował. Dowiedz się więcej z tego artykułu.

Pielęgnacja żywopłotu 

Dla poczatkujących ogrodników dbanie o żywopłot, może nie być najłatwiejszym zadaniem, ale z czasem wszystkiego można się nauczyć. Właściwa pielęgnacja oraz przycinanie żywopłotu od czas do czasu, jest bardzo ważnym zadaniem. Żywopłot można formować z użyciem prawie wszystkich roślin, zarówno mogą to być krzewy liściaste oraz iglaste. Na samym początku, najlepiej dobrze przemyśleć, jakiego efektu oczekujemy. Dobre zaplanowanie może zapewnić nam piękny ogród, a rośliny mogą pełnić funkcję maskującą przed podglądaczami. Do ważnych czynności związanych z pielęgnacją, należy nawożenie. Rośliny, które rosną blisko siebie, potrzebują wielu składników odżywczych do rozwoju. Wiosną dobrze jest zastosować nawożenie pełne, a latem warto powtórzyć tą czynność. Inną istotną kwestią związaną z pielęgnacją jest nawadnianie roślin, głównie w okresach suszy. Późną jesienią oraz zimą warto też zadbać o dostarczenie określonej ilości wody.

Czym przycinać żywopłot?

Przycinanie żywopłotu, dobrze jest wykonywać odpowiednimi narzędziami. Jeżeli, chcemy cieszyć się bujnym wzrostem, powinniśmy zainwestować w ostre nożyce.  Dobrze, jest pomyśleć nad elektrycznymi nożycami, gdyż ich użycie pomaga zaoszczędzić sporo czasu. Formowanie żywopłotu jest o wiele prostsze takim sprzętem. Nożyce elektryczne zapewnią piękny wygląd naszych krzewów. Sekatory Fiskars  to świetny wybór dla żywopłotów. Do pielęgnacji żywopłotów dobrze jest używać zraszaczy, które odpowiednio nawadniają krzewy i sprawiają, że szybko rosną. Zraszacz Rain Bird 5004 zapewni szybki wzrost naszych roślin, poza tym wszystkie pędy będą się zdrowo prezentować. Przy okazji zakupów narzędzi, można się wyposażyć w zestaw kluczy Torx z otworem. Takie narzędzia pozytywnie wpłyną na komfort pracy.

Czy cięcie żywopłotu wiosną to dobry pomysł?

Sadzenie żywopłotu często planuje się na jesień, więc pierwsze cięcie żywopłotu można wykonać wiosną. Najlepiej przeczekać wszystkie przymrozki i wykonać cięcie drzew, tak by ich wysokość nie była większa niż 20 – 30 cm. Następne mocne cięcie jest wskazane pod koniec lata. Dzięki temu młode rośliny, będą ładnie rosnąć. Jeśli posiadamy starsze żywopłoty warto pamiętać, aby przynajmniej raz na pół roku były podcinane. Przycinanie krzewów, dobrze jest wykonać na przełomie marca i kwietna oraz pod koniec wakacji. Nasze krzewy będą szybko oraz zdrowo rosnąć, po takim podcięciu.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu