RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Aranżacja salonu — inspiracje w wystroju wnętrza

  • Napisany przez:

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest salon. To miejsce, w którym odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną czy przyjmujemy gości. Dlatego też tak istotna jest odpowiednia aranżacja salonu. Na wystrój składa się wiele elementów. To nie tylko dobór mebli, koloru ścian czy różnego rodzaju dodatków i dekoracji, które często zdobią półki. Na aranżację salonu składają się również takie elementy jak fototapety czy obrazy na ścianach. Mają one ogromny wpływ na budowę wyjątkowego klimatu w salonie.

Inspiracje w wystroju salonu

Aranżacja salonu często nie jest taka łatwa jak mogłoby to się wydawać. Zwłaszcza jeśli efekt ma stanowić spójną całość. Nie oznacza to jednak, że o wystrój salonu nie można zadbać samodzielnie. Wystarczy znaleźć ciekawe i interesujące inspiracje i pomysły, które mogą pomóc w urządzeniu salonu. Wiele z nich znaleźć można po prostu w Internecie. Dobrym pomysłem jest lektura branżowych serwisów internetowych czy czasopism. To idealne źródło wiedzy o aktualnych trendach. Przykładem mogą być aktualne trendy dotyczące wspomnianych już obrazów i fototapet. Jednak pierwszym krokiem w aranżacji wnętrz, w tym przypadku salonu, jest podjęcie decyzji w jakim stylu pomieszczenie ma zostać urządzone. Jest to o tyle istotne, że pozwoli na urządzenie salonu w sposób spójny. Wybrany motyw determinować będzie wybór kolejnych elementów wystroju wnętrz. Salon zaaranżować można oczywiście na wiele sposobów. Najczęściej spotkać można się ze stylem klasycznym, romantycznym oraz skandynawskim.

Styl klasyczny w salonie

Styl klasyczny w aranżacji wnętrz cieszy się niezmienną popularnością. Charakteryzuje się elegancją oraz uniwersalizmem. W salonie w stylu klasycznym spotkać można przede wszystkim wysokiej jakości stylowe meble. Ich znakiem szczególnym są proste kształty. Kolorystyka w salonie w stylu klasycznym to w dużej mierze barwy stonowane. Wyróżnić można tu takie kolory jak biel, beż oraz jasny brąz. Styl klasyczny nie może obyć się bez dodatków. Świetnie sprawdzają się tu obrazy. Dobrym wyborem będą te prezentujące krajobrazy lub martwą naturę.

Styl romantyczny w salonie

Salon w stylu romantycznym to salon, który przede wszystkim powinien być jasny. Dlatego też decydując się na aranżacje salonu w stylu romantycznym postawić należy na biel lub któryś z kolorów pastelowych. W salonie zaaranżowanym w stylu romantycznym bardzo ważne są szczegóły. Innymi słowy, szczególną uwagę zwrócić należy na detale. Nie można zatem zapomnieć o różnego rodzaju dodatkach. Mowa tu w szczególności o takich elementach jak poduszki, dywaniki, figurki czy wazony, które wypełnione są kwiatami. W salonie romantycznym dobrze sprawdzą się meble klasyczne. Jednak co ważne, powinny posiadać dodatkowe zdobienia. Dobrym pomysłem będą tu choćby dekoracyjne uchwyty. Jeśli chodzi o ściany to dobrym rozwiązaniem będzie jeśli znajdzie się na nich fototapeta. Najlepiej jeśli przedstawiać będzie element przyrodniczy. Może być to widok na ogród lub po prostu kwiaty.

Styl skandynawski w salonie

Chcąc urządzić salon w stylu skandynawskim postawić należy przede wszystkim na prostotę. Meble posiadać powinny prostą formę. Dobrze jeśli posiadać będę drewniane wykończenie oraz skromne dodatki. Dobierając kolorystykę pamiętać należy, aby w salonie w stylu skandynawskim dominowały jasne i stonowane kolory. W związku z tym trafioną propozycją będzie połączenie barwy białej i szarej lub białej i beżowej. Zrezygnować należy z krzykliwych dodatków i elementów charakteryzujących się krzykliwymi wzorami. Mogłoby się zatem wydawać, że salon w stylu skandynawskich jest dość monotonny. Nic bardziej mylnego. Wystarczy wprowadzić nieco urozmaicenia. Na przykład na ścianach umieścić ładne tapety będące imitacją naturalnych materiałów.

Ściany w salonie nie muszą być nudne

W każdym salonie ogromną rolę odgrywają dekoracje. Mogą być mnie lub bardziej krzykliwe, mniej lub bardziej stonowane. Ale zawsze są bardzo ważne. Dotyczy to także dekoracji ściennych. One bowiem często odpowiadają za budowę wyjątkowej atmosfery w salonie. Jeszcze nie tak dawno kupowano klasyczne obrazy do salonu. Dziś już to się zmienia. Coraz popularniejsze są rozwiązania nowocześniejsze. Przykład to choćby fototapety 3D. Tym bardziej, że wybór różnych motywów jest tu naprawdę szeroki. Z jednej strony są to bardzo realistyczne fotografie miast, z drugiej widoki i krajobrazy. Zaletą tapety 3D jest m.in. to, iż pokryć można nią całą ścianę. To świetny sposób na stworzenie oryginalnej i bardzo efektownej dekoracji ściennej. A jeśli wybrany obraz nieco się znudzi, zawsze można wymienić go na nowy. Więcej produktów do aranżacji salonu znajdziesz na stronie sklepu internetowego www.dekoran.pl.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/styl-angielski-jakie-sa-jego-cechy-charakterystyczne/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu