RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Biegasz po zmierzchu Nie zapomnij o odblaskach!

  • Napisany przez:

Regularne bieganie w widoczny sposób poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne. Zmniejsza stres, pozytywnie wpływa na kondycję serca, zmniejsza ryzyko chorób krążenia, a nawet łagodzi pierwsze objawy depresji. Bieganie w sezonie jesienno-zimowym również jest możliwe pod warunkiem, że odpowiednio skompletujemy zestaw ubrań i gadżetów dla miłośników biegania. Ciepłe ciuchy pozwolą uniknąć przeziębienia, a odblaskowe akcesoria dla biegaczy uchronią przed wypadkiem.

Jesień to czas, kiedy pogoda jest dla nas mniej łaskawa. Temperatury rano i wieczorem, czyli gdy najczęściej biegamy, są niskie. Dość duży problem mogą też stanowić niezbyt korzystne warunki atmosferyczne – deszcz, silny wiatr czy mgła, które nie tylko sprawiają dyskomfort, ale przede wszystkim ograniczają widoczność na drodze. Na ten trudny dla biegaczy czas przyda się ciepła czapka do biegania, odpowiednie buty i odblaskowe gadżety do biegania.

Odblaski do biegania – dlaczego warto je mieć?

Biegacze, którzy są też kierowcami, powinni zdawać sobie sprawę z tego, jak ograniczona bywa widoczność na drodze jesienią i zimą. Ubranego na czarno, poruszającego się po zmroku przy nieoświetlonej drodze biegacza kierujący pojazd zwykle dostrzega w ostatniej chwili, ok. 30 metrów wcześniej, co skraca jego czas na właściwą reakcję. Wystarczy jednak, że taka osoba jest zaopatrzona w odblaski do biegania, a kierowca ma szansę dostrzec go już ze 150 metrów! Nie trzeba dużo, by zachować życie i zdrowie.

Najpopularniejsze elementy odblaskowe dla pieszych i biegaczy

Kamizelka odblaskowa ze względu na dużą powierzchnię odbijającą światło uznawana jest za najlepszy odblask dla osób poruszających się po drodze po zmroku. Wielu jednak mając ją na sobie podczas biegu, odczuwa dyskomfort. Na szczęście wybór odblasków jest tak duży, że rezygnując z kamizelki mamy jeszcze całą masę innych odblaskowych gadżetów do wyboru.

Zwolennicy biegania wczesnym rankiem lub wieczorową porą chwalą sobie małe i lekkie akcesoria odblaskowe takie jak opaska na ramię do biegania. Założona na rękę w żaden sposób nie ogranicza ruchów, nawet nie czuć, że ma się ją na sobie. Alternatywą dla odblaskowej opaski jest opaska LED, która emituje światło ciągłe lub pulsujące, zwiększając widoczność na drodze. Opaski odblaskowe najlepiej nosić w konfiguracji dwie na jednej ręce – jedna na ramieniu a druga na nadgarstku. Trzeba przy tym pamiętać, że opaska do biegania zawsze powinna znaleźć się po stronie kierowcy, czyli gdy biegamy po lewej stronie drogi przodem do kierowców, odblaski należy umieścić po prawej stronie swojego ciała. Zaletą opaski jest to, że w razie czego w każdej chwili można ją ściągnąć i założyć na drugą rękę.

Czapka odblaskowa do biegania to podstawa

Przygotowując się do biegu jesienią czy zimą nie zapominajmy o głowie szczególnie wczesną lub późną porą, gdy temperatury oscylują z 0 st. C. To właśnie przez głowę ucieka najwięcej ciepła, dlatego wskazane jest, by mieć na niej czapkę. Sklepy z ubraniami dla biegaczy oferują szeroki wybór czapek dla kobiet i mężczyzn. Ostatnio popularnością cieszą się odblaskowe czapki neonowe. Czapka odblaskowa nie tylko chroni głowę przed chłodem i zimnem, ale też zwiększa widoczność na drodze po zmroku. Można więc śmiało powiedzieć, że odblaskowe czapki do biegania spełniają podwójną funkcję. Dla tych, którzy przy okazji chcą osłonić oczy przed słońcem, lepszym wyborem będzie odblaskowa czapka z daszkiem do biegania.

Odpowiedni ubiór do biegania to podstawa. Na sezon jesienno-zimowy warto zaopatrzyć się w termoaktywną bieliznę, dres lub legginsy i oddychającą, nieprzepuszczającą wiatru kurtkę. Do tego jeszcze odblaski dla biegaczy takie jak odblaskowe opaski do biegania czy odblaskowy daszek na głowę i można zaczynać trening.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/domowa-stacja-pogody-co-to-jest/

https://www.mistrzu.com/czy-ladne-i-cieple-buty-na-zime-istnieja/

https://www.mistrzu.com/jakie-buty-do-biegania-wybrac-w-zimie/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu