RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Jak bezpiecznie przewozić dzieci do 12 roku życia?

  • Napisany przez:

Wybieranie pierwszych rzeczy dla mającego pojawić się na świecie maluszka to jedno z najbardziej zajmujących przyszłych rodziców zajęć. Poświęcają długie godziny, by odpowiednio dobrać łóżeczko i ozdoby do niego. Szukają najpiękniejszych ubranek i pierwszych zabawek. Na początku skupiają się także na bezpieczeństwie, wybierając fotelik RWF na pierwsze miesiące. Z biegiem czasu jednak ich uwaga przenosi się na coś innego. To bardzo ważne, jaki fotelik samochodowy 4-12 lat wybiorą dla dziecka. Na co warto zwrócić uwagę i jaki fotelik brać pod uwagę?

Żaden rodzic nie chce dla swojego dziecka źle. Zapytany, bez wahania odpowiedziałby, że bezpieczeństwo jego malucha stawia na pierwszym miejscu. I nie o to chodzi, by oceniać, dlaczego mimo to często kupuje fotelik samochodowy 4-12 lat w hipermarkecie. Ten, który nie przeszedł żadnych testów i jednocześnie nie daje żadnej ochrony w czasie wypadku, jest po prostu znacznie tańszy, a w dodatku chroni przed mandatem. Wybór z wielu względów jest zrozumiały, ale jednak – nierozsądny. Najważniejsze jest zatem podkreślanie, dlaczego fotelik samochodowy 4-12 lat powinien nie odbiegać jakością od poprzednich i na co zwracać uwagę przy jego wyborze.

Fotelik samochodowy z i-Size – najlepszy wybór dla starszaka

Fotelik samochodowy 4-12 lat ma dokładnie te same zadania, co jego poprzednik. Ma chronić dziecko, zapewniać mu komfort w czasie podróży, być łatwy w montażu. Jest bardzo dobrze, jeśli obok niego można zamontować na kanapie także foteliki dla rodzeństwa dziecka. I dokładnie to daje ci fotelik samochodowy z i-Size. Co warto o nim wiedzieć?

Fotelik samochodowy z i-Size zdeklasował konkurencję w kwestiach bezpieczeństwa. Spełnia surowe wymagania normy bezpieczeństwa UN R129 pod kątem ochrony bocznej. Model z wysokim oparciem daje ochronę głowie i ciału twojego starszaka. Potwierdzają to m.in. testy konsumenckie fotelików samochodowych ADAC, wykazując wysoki wynik bezpieczeństwa w teście zderzenia bocznego. Warto także wiedzieć, że tego rodzaju fotelik samochodowy z ISOfix posiada dodatkową nakładkę systemu SIP+, co podnosi bezpieczeństwo dziecka w trakcie zderzenia bocznego. Nie posiada za to podłokietników, co eliminuje problem źle przeprowadzonego pasa biodrowego, będącego dodatkowym zagrożeniem dla jamy brzusznej.

Fotelik samochodowy 4-12 lat musi być też bardzo komfortowy. Przewożone w nim dzieci mierzą od 100 do 150 centymetrów, dlatego niezbędna jest możliwość pełnej regulacji. Fotelik samochodowy z i-Size pozwala na zmianę wysokości zagłówka także w momencie, gdy dziecko już w nim siedzi. To bardzo praktyczne i umożliwia znacznie dokładniejsze dopasowanie. Warto podkreślić, że dodatkową opcją jest także odchylenie oparcia, które zapewnia większy komfort w czasie długich podróży i potencjalnej drzemki dziecka. W takiej chwili przyda się również wsparcie dla głowy. Bezpieczny fotelik dla dziecka powyżej 4 roku życia powinien posiadać zagłówek w kształcie litery V. To jednoczesne wsparcie i dobra widoczność po bokach.

Fotelik z homologacją i-Size – rozwiązanie dla rodzeństwa

W sytuacji, gdy na kanapie w samochodzie nie zmieszczą się aż 3 foteliki, dziecko powyżej 3. roku życia może podróżować zapięte jedynie pasami. Na takie rozwiązanie pozwala polskie prawo i nie jest to pozbawione sensu. Dotychczas bowiem bardzo trudno było kupić foteliki, które zmieściłyby się w większej ilości w średniej wielkości samochodzie. Jest to jednak możliwe! A komfort ten daje m.in. marka BeSafe i jej foteliki samochodowe z i-Size.

Dzięki możliwości zdjęcia bocznych paneli z fotelika 4-12 lat, foteliki samochodowe z i-Size pozwalają na montaż nawet 3 sztuk na jednej kanapie – i to fotelików z różnych grup wiekowych. Od teraz bezpieczne przewożenie rodzeństwa jest możliwe. Nie ma już powodów, dla których musielibyście się bać podróżować całą rodziną.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/jakie-zabawki-interaktywne-wybrac/

https://www.mistrzu.com/wozek-do-samolotu-wskazowki-dla-rodzicow/

https://www.mistrzu.com/foteliki-obrotowe-czy-warto-je-wybrac/

https://www.mistrzu.com/karuzela-do-lozeczka-pomysl-na-prezent-dla-mlodych-rodzicow/

https://www.mistrzu.com/nosidelko-dla-noworodka-czy-warto-sie-na-nie-zdecydowac/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu