RSS

Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony - kiedy…

Umowy najmu są dzisiaj powszechne. Często podpisujemy je bez większych wahań, zakładając, że znajdujące się…

Wirtualne biuro - nowoczesna usługa w atrakcyjnej cenie

Wirtualne biura zdobywają coraz więcej zwolenników. Pomagają rozwijać działalność gospodarczą, zapewniają adres, a koszty ich…

Witaminy dla kota dorosłego, kociąt oraz kocich seniorów

Witaminy dla kota to podstawa zrównoważonego rozwoju i braku problemów zdrowotnych. Kot większość niezbędnych składników…

Kto płaci podatek od pożyczki?

Podatek od pożyczki to wyrażenie, które może wzbudzać niepokój. Większość osób jest świadoma takich opłat…

«
»

Jak znaleźć dostawcę z Chin?

  • Napisany przez:

Chcąc importować towary z Chin, staniemy przed stosunkowo trudnym wyborem dostawcy, który spełni nasze oczekiwania. Nieobytego z rynkiem chińskim importera może łatwo przytłoczyć jego wielkość oraz ilość potencjalnych dostawców. Innym problemem jest zweryfikowanie wiarygodności przyszłego kontrahenta. W niniejszym artykule przedstawimy jak najlepiej znaleźć odpowiadających nam partnerów biznesowych.

Jak znaleźć dostawcę z Chin? – platformy B2B

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na znalezienie dostawcy z Chin jest wykorzystanie platform typu B2B (business to business). Platformy takie jak: Alibaba, Made-in-China, DHgate czy Global Sources stanowią najpopularniejsze serwisy służące kojarzeniu chińskich producentów i sprzedawców z odbiorcami z całego świata.

Jak kupować na Alibaba?

Szukając przyszłych partnerów biznesowych na platformie B2B, warto upewnić się, czy druga strona jest uczciwa i spełnia nasze oczekiwania. Większość tego typu platform stanowi de facto jedynie bazy danych ułatwiające wyszukiwanie producentów. Ciężar zweryfikowania wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego spoczywa więc na nas. Kluczowe kwestie, o których powinniśmy wiedzieć to:

  • Jaka jest minimalna ilość towaru, od jakiej możemy zrealizować zamówienie
  • Czy produkowany towar posiada niezbędne certyfikaty
  • Czy nasz kontrahent jest producentem towaru, czy jedynie pośrednikiem
  • Czy nasz kontrahent posiada chińską licencję biznesową
  • Z jakich Incoterms korzysta nasz dostawca i jak transportuje towar
  • Czy będzie można przeprowadzić inspekcję fabryki wytwarzającej zamówione przez nas produkty

Zweryfikuj dostawcę z Chin i uchroń się przed oszustami!

Jak znaleźć dostawcę z Chin? – inne sposoby

Pomimo popularności platform B2B, nie są one oczywiście jedynym sposobem na zawarcie relacji handlowych z chińskim producentem. Inną dobrą metodą na zawarcie kontaktów biznesowych jest podróż na targi handlowe interesującej nas branży. Dają one możliwość poznania dostawcy „twarzą w twarz” i ułatwiają weryfikację jakości produktu u źródła. Warto też zaznaczyć, że tego typu eventy często umożliwiają uczestnictwo online lub w trybie hybrydowym.

Kolejnym sposobem na poznanie potencjalnego dostawcy jest podróż do zagłębia przemysłowego. Chiński przemysł charakteryzuje się wysokim poziomem regionalnej specjalizacji w produkcji wybranej grupy produktów. Przykładowo, miasto Shenzhen jest znane z przemysłu elektronicznego i high-tech, a miasto Wenzhou stanowi centrum produkcji obuwia. Znacznie ułatwia to znalezienie szerokiej oferty interesujących nas produktów w jednym miejscu.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu