RSS

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuł i zobacz, jakie akcesoria są niezbędne…

Z dala od ekranów: Korzyści z aktywnego spędzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

«
»

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu filmowego?

  • Napisany przez:
Zakup sprzętu filmowego, nawet podstawowego zestawu (kamera, statyw, dodatkowy obiektyw, okablowanie), wiąże się ze sporym wydatkiem. Ceny sprzętu, jak wszystkiego innego, w ostatnich latach dosłownie wystrzeliły. Efekt? Rośnie zainteresowanie usługą wynajmu. Dopytują o nią nie tylko amatorzy, ale także profesjonaliści. Tutaj z pomocą przychodzą wypożyczalnie sprzętu filmowego, które są w stanie zaspokoić potrzeby nawet zawodowców, ekip telewizyjnych itd. W tym poradniku podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z takiej oferty.

Nie masz budżetu? Zajrzyj do wypożyczalni

Największą grupę klientów wypożyczalni sprzętu filmowego stanowią amatorzy i profesjonaliści, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup np. kamery – i takich osób, szczególnie w obliczu pogarszającej się sytuacji gospodarczej, jest coraz więcej.

Klientami wypożyczalni bywają profesjonalne ekipy filmowe, lokalne stacje telewizyjne, wolni strzelcy czy firmy zajmujące się wideofilmowaniem imprez okolicznościowych. W ich przypadku zakup nowego sprzętu na własność, nawet amortyzowanego w działalności, nie zawsze się opłaca, a już na pewno bywa poza zasięgiem finansowym.

Wypożyczenie np. kamery czy obiektywu jest o wiele tańsze, a w wielu przypadkach również uzasadnione ekonomicznie – np. wtedy, gdy z góry zakładamy, że dany sprzęt będzie potrzebny tylko przez kilka dni czy posłuży do zrealizowania jednorazowego zlecenia.

Pomoc w kłopotliwej sytuacji

Z oferty wypożyczalni sprzętu filmowego regularnie korzystają profesjonaliści, którym przytrafił się mały wypadek – na przykład awaria podstawowego sprzętu. Gdy dojdzie do tego tuż przed datą realizacji zlecenia czy nawet w dniu zdjęciowym, to sytuacja staje się bardzo nerwowa. Nie zawsze przecież da się od ręki naprawić uszkodzony sprzęt czy kupić nowy.

Tutaj ostatnią deską ratunku może być właśnie wypożyczalnia sprzętu filmowego, która udostępni potrzebny sprzęt za atrakcyjną cenę.

Wypożyczanie sprzętu filmowego może się opłacać

Nie zapominajmy, że sprzęt filmowy generuje konkretne koszty – i nie mamy tutaj na myśli wyłącznie jego zakupu. Kamery czy obiektywy trzeba przecież konserwować, dbać o nie i prawidłowo je przechowywać. Gdy tego sprzętu jest już sporo, to pojawia się problem związany np. z jego składowaniem poza dniami zdjęciowymi.

Warto również wspomnieć o sytuacji, którą dobrze znają profesjonalne ekipy filmowe. Chodzi o transport sprzętu filmowego z jednego końca Polski na drugi (np. w związku z otrzymaniem intratnego zlecenia w innym regionie kraju). W takim przypadku zawsze warto rozważyć, czy bardziej opłacalne nie będzie wypożyczenie sprzętu filmowego na miejscu, zamiast męczyć się z jego przewozem i ryzykować uszkodzeniem.

Testy przed zakupem

Wypożyczenie sprzętu filmowego może stanowić kluczowy etap przed podjęciem decyzji o zakupie np. nowej kamery. Dzięki tej usłudze można swobodnie testować sprzęt i przekonać się, czy rzeczywiście spełnia on oczekiwania i czy warto wydać na niego sporo pieniędzy.

Jaki sprzęt znajdziesz w ofercie wypożyczalni?

Zakres oferty oczywiście różni się w zależności od konkretnej wypożyczalni. Są takie, które oferują tylko podstawowe kamery i akcesoria, ale spokojnie da się znaleźć również świetnie wyposażone wypożyczalnie, z których oferty korzystają profesjonaliści.

Dobrym przykładem będzie Strip Rental – wysoko oceniana wypożyczalnia sprzętu filmowego w Katowicach, w której można się zaopatrzyć we wszystko, co jest potrzebne do zrealizowania dowolnego projektu.

Strip Rental oferuje m.in. kamery i osprzęt do nich, okablowanie, urządzenia RTS i do komunikacji na planie czy sprzęt oświetleniowy i z kategorii techniki studyjnej. Z pełną ofertą możesz się zapoznać na stronie wypożyczalni – https://strip-rental.com/.

Więcej o tym, dlaczego i w jakich sytuacjach opłaca się skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu filmowego i fotograficznego, przeczytasz w artykule na stronie https://strip-rental.com/wynajem-sprzetu-filmowego-sprawdz-dlaczego-to-sie-oplaca/.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu