RSS

Wstęga Bollingera – wykorzystanie w analizie technicznej akcji

Wstęga Bollingera to jedno z niewielu narzędzi analizy technicznej objęte… prawem autorskim. Co jeszcze warto…

Najpiękniejsze polskie apartamenty. Wyspa Spichrzów zaprasza!

Gdańsk jest miastem, w którym można wypoczywać o każdej porze roku. Coraz więcej osób decyduje…

Odzyskiwanie odszkodowań - komu powierzyć?

Samodzielne próby odzyskiwania odszkodowań często kończą się niepowodzeniem. Dzieje się tak dlatego, iż ubezpieczyciele wykorzystują…

Okulary korekcyjne męskie – jak wybrać odpowiednie?

Okulary są najpopularniejszym sposobem korekty wad wzroku. Wiele osób decyduje się na nie, ponieważ są…

«
»

Kryteria wyboru auta do jazdy miejskiej

  • Napisany przez:

Wybór samochodu to kompleksowe zadanie. Trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, przede wszystkim to, jak będziemy z niego korzystać. Przykładowo częsta jazda na długie, autostradowe dystanse ma inną charakterystykę niż regularne korzystanie z auta w mieście. Zastanówmy się jakimi kryteriami kierować się przy wyborze auta do jazdy miejskiej.

Napęd i zużycie paliwa

Najpierw określmy czym cechuje się jazda po mieście. Pierwszym co przychodzi na myśl, są korki – bardzo często w godzinach szczytu zmuszeni będziemy do spędzenia więcej czasu stojąc niż jadąc. W takich sytuacjach zupełnie nie możemy skorzystać z oferowanej przez silnik mocy – może więc lepiej wybrać model o mniejszej pojemności, lub zdecydować się na samochód hybrydowy czy elektryczny? W świetle zbliżających się najprawdopodobniej przepisów sprzyjających użytkownikom maszyn bardziej przyjaznych środowisku, może być to dobry wybór; więcej o tych kwestiach możemy przeczytać na https://teamuto.pl/.

Wymiary auta

Inną kwestią jest wielkość samochodu. Chodzi tu zarówno o rodzaj nadwozia jak i dokładne parametry. Dla przykładu, jeśli z auta korzystać będzie matka dowożąca swoje liczne potomstwo do szkoły, konieczny może się okazać zakup minivana. Więcej o kobiecym spojrzeniu na motoryzację na https://beautyride.pl/. Jeśli jednak potrzebujemy auta dla jednej czy dwóch osób, czasem warto rozważyć zakup modelu z nadwoziem typu hatch-back a nawet coupé. Może być to o tyle wygodne, że często w miastach jest po prostu ciasno – szczególnie na miejscach parkingowych.

Dodatkowe akcesoria

W mieście szczególnie przydają się różnego rodzaju dodatki, które mogą się nieraz okazać nieocenione. Jak już zauważyliśmy, na parkingach bywa ciasno, więc zbawienne na nich bywają czujniki parkowania i kamera cofania – potrafią one zapobiec stłuczkom czy zarysowaniom. Przydatne są też wszelkie systemy, które niwelują ograniczenia techniczne. Poza oczywistymi ESP i ABS, warto zwrócić uwagę na nowsze wynalazki – system TSR, który wykrywa znaki drogowe i prezentuje je na desce rozdzielczej, co bywa szczególnie przydatne gdy skupiamy się na otaczających nas samochodach, czy asystent martwego pola. O nowinkach technicznych znaleźć można wiele informacji na https://mototeams.pl/.

Kierując się wyborem auta, zawsze trzeba brać pod uwagę wiele czynników. W mieście szczególnie trzeba skupić się na cechach miejskiego sposobu jazdy. Poza częstymi korkami, chodzi też między innymi o wąskie miejsca parkingowe. Mając to na uwadze, wybierzmy model o odpowiednim napędzie oraz rozmiarach i wyposażony w mogące okazać się pomocnymi akcesoria.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu