RSS

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuł i zobacz, jakie akcesoria są niezbędne…

Z dala od ekranów: Korzyści z aktywnego spędzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

«
»

Kto może starać się o dotacje unijne?

  • Napisany przez:

W przeciągu kilkunastu lat bycia w Unii Europejskiej nasz kraj, otrzymał z dotacji nawet do 200 miliardów euro. To naprawdę bardzo duża kwota, z której mogli skorzystać także przedsiębiorcy rodzimi. Dofinansowania unijne są dostępne bez przerwy. Obecnie przyznaje się dotacje z najnowszej budżetowej perspektywy przewidzianej na lata 2021-2027. Kto może starać się o dotacje unijne?

Dotacje unijne – co warto wiedzieć?

Dotacje unijne są formą finansowego wsparcia, której udziela się na wybrane projekty mające związek z obszarami działania UE. Dotacje przyznaje się zwykle w efekcie publicznego ogłoszenia, czyli tak zwanego zaproszenia do złożenia wniosków. W wypadku dofinansowania część środków może pochodzić z budżetu UE, z kolei zaś część z zupełnie innych źródeł.

Celem skorzystania z dofinansowania z Unii Europejskiej, przede wszystkim trzeba określić cel, na realizację którego zamierzamy uzyskać dofinansowanie. Okazuje się bowiem, iż dofinansowanie uzyskują najczęściej te projekty, które rzeczywiście wpisują się w działalność osoby wnioskującej i wynikają z jego faktycznych potrzeb. Zatem osoba wnioskująca o dofinansowanie, winna przygotować dokładny biznesplan działalności swojego przedsiębiorstwa. Osadzić w nim pomysł, na którego zrealizowanie stara się o dofinansowanie, jak również wykazać, jakie efekty oraz korzyści ponosi za sobą taka inwestycja.

Dla kogo dotacje unijne?

Z uwagi na sporą liczbę programów, z dofinansowań z Unii Europejskiej może skorzystać tak naprawdę każda osoba fizyczna czy też firma. W wypadku osób fizycznych programy dopasowuje się do wieku oraz specyficznych potrzeb wybranej wiekowej grupy. Możemy znaleźć dofinansowania w ramach unijnych programów, chociażby na założenie swojej firmy, pomoc w aktywizowaniu matek albo osób niepełnosprawnych. Programy dofinansowań zostały podzielone na różnorodne zakątki kraju i posiadają też różną pulę dostępnych środków.

Zatem, jak napisano powyżej, trzeba mieć pomysł i dobrać go do wybranego programu z dotacji. Programów unijnych dofinansowań dla fizycznych osób, jest naprawdę bardzo dużo, dlatego każdy ma szansę wybrać coś dla siebie. W wypadku firm jest ich sporo mniej, niemniej ciągle na tyle dużo, iż mamy z czego wybierać. Kwoty tego typu dofinansowań są, jednakże sporo wyższe, aniżeli w wypadku fizycznych osób. Stanowią zatem niemałe wsparcie przede wszystkim dla sektora średnich oraz małych firm. Możliwe jest otrzymanie wsparcia z UE pod postacią: gwarancji, pożyczek i dotacji. O dofinansowanie Unii Europejskiej postarać się mogą także organizacje obywatelskiego społeczeństwa i pozarządowe organizacje. Wymienione podmioty mogą się ubiegać o dofinansowanie, jeżeli prowadzą działalność niezarobkową w obszarze, który objęty jest zakresem kompetencji UE.

Kto może pomóc w otrzymaniu dotacji?

Opcja skorzystania z unijnych funduszy stanowi szansę dla wielu przedsiębiorców, inicjatyw, organizacji, które nie mają odpowiednich finansowych środków. To zupełnie nowe możliwości ułatwiające zdecydowanie życie, dające realne szanse na zmiany. Co najbardziej istotne, z unijnych funduszy skorzystać może każdy. Aby jednak uzyskać szansę na poczet otrzymania takiego dofinansowania, powinniśmy załatwiać Dotacje unijne z A1 Europe. Firma ta zapewnia skuteczne uzyskanie dotacji z UE.

Jej spore doświadczenie umożliwia efektywne pozyskiwanie unijnych funduszy, które mają pozytywny wpływ na wszystkie dziedziny życia. Fundusze z Unii Europejskiej są z jednej strony wsparciem jednostkowym, bo każdy może taką pomoc odczuć, z drugiej – to systemowa pomoc, ponieważ za pomocą tych dodatkowych środków pieniężnych zmianie ulega krajobraz społeczny, a te zmiany są jak najbardziej pozytywne. Jeżeli chcemy stać się częścią takiej zmiany, warto podchodzić do tego poważnie, aby pozyskiwanie unijnych dotacji stało się również naszym udziałem.

Firma A1 Europe może pochwalić się dużą skutecznością w pozyskiwaniu funduszy, zatem możemy być pewni swojego sukcesu. Pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej przeznaczone jest dla wszystkich, niemniej jednak nie każdy będzie w stanie poradzić sobie z wieloma formalnościami. Od tego, jak przeprowadzimy cały proces weryfikacji wniosku, zależne jest czy pozyskamy dofinansowanie. A miejmy na względzie, iż każdy właściciel firmy chcący pozyskać pieniężne środki, musi być gotowy do zrealizowania planowanych inwestycji, to jeszcze na etapie aplikacji o finansowanie. Zatem, jeśli nieodpowiednio do tego się podejdzie, można mieć kłopot, żeby złożony wniosek w ogóle został rozpatrzony.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu