RSS

Medycyna estetyczna: potrzeba czy fanaberia?

Medycyna estetyczna niejednokrotnie kojarzy nam się z przesadą, ze sztucznością, wręcz karykaturalnymi efektami zabiegów. Warto…

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

«
»

Latarki Maglite – 5 faktów, o których musisz wiedzieć!

  • Napisany przez:

Wyjazd pod namiot, awaria samochodu czy wieczorny spacer z psem – to tylko kilka sytuacji, w których dobra latarka staje się wręcz niezbędna. A jeśli szukasz najlepszych latarek na rynku, to koniecznie zapoznaj się z amerykańską firmą Mag Instruments. Duża moc, zasięg wiązki sięgający nawet 250 m czy kilkadziesiąt godzin ciągłej pracy, to tylko kilka parametrów wyróżniających poszczególne modele latarek Maglite. A oto kilka ciekawych faktów, które przybliżą Wam produkty tej marki.

Latarki Maglite – Born in the USA

W dobie wszechobecnego outsourcingu i masowej produkcji w krajach Azji Południowo-Wschodniej, firma Mag Instruments pozostaje bastionem amerykańskiej jakości. Od samego początku istnienia firmy każdy produkt Maglite produkowany jest na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszystkie etapy powstawania finalnego produktu, od projektu po montaż, odbywają się całkowicie na terenie USA. Produkcja we własnych zakładach pozwala na utrzymanie bardzo ścisłej kontroli jakości i wyśrubowanych norm. Dzięki temu latarki Maglite stały się synonimem wysokiej jakości i niezawodności. Zostały docenione nie tylko przez zwykłych konsumentów, ale również przez szereg instytucji publicznych.

Latarka policyjna Maglite – do zadań specjalnych

Pierwszy model latarki Maglite ujrzał światło dzienne w 1979 roku. Latarka ta była zaprojektowana z myślą o amerykańskim sektorze bezpieczeństwa publicznego. Niezawodność i walory praktyczne sprawiły, że bardzo szybko znalazła się ona na wyposażeniu policjantów oraz strażaków. Klasyczny model z 1979 z odpornego na korozję i wytrzymałego anodowanego aluminium przez wiele lat towarzyszył amerykańskim stróżom prawa i porządku.

Latarki Maglite znalazły również zastosowanie w armii amerykańskiej i kilku innych armiach państw NATO. Służą nie tylko żołnierzom na polu walki, ale również personelowi technicznemu, mechanikom, inżynierom czy wojskowym lekarzom i sanitariuszom.

Latarka Maglite i Maglite Mini – „dzieło sztuki, które działa”

Latarki Maglite zostały wielokrotnie wyróżnione nie tylko ze względu na swoje parametry i niezawodność. Doceniony został także ich wygląd zewnętrzny oraz dbałość o każdy najdrobniejszy nawet detal. Klasyczny model latarki Maglite oraz jej wersja kieszonkowa Maglite Mini otrzymały wyróżnienia między innymi od Japońskiego Instytutu Designu oraz od Niemieckiego Muzeum Sztuki Użytkowej. O latarkach Maglite wielokrotnie pisała prasa amerykańska, a także światowa. Magazyny Fortune oraz Money umieściły je na liście 100 najlepszych produktów ze Stanów Zjednoczonych.

Latarka Maglite Solitaire – rozmiar nie ma znaczenia

Maglite Solitaire to połączenie niewielkich, kieszonkowych rozmiarów, sporej mocy oraz długiego czasu pracy. Latarka Maglite Solitaire LED mierzy zaledwie 8 cm i waży około 24 gramów. Przy tak niewielkich rozmiarach jest w stanie wygenerować wiązkę światła o zasięgu 20 metrów i mocy 37 lumenów. Nie są to może tak imponujące parametry, jak w przypadku większych modeli Maglite, pamiętajmy jednak, że latarka Solitaire ma rozmiary breloczka do kluczy. Jeśli do tego dołożymy jeszcze wodoodporną obudowę (IPX4) z wytrzymałego aluminium, otrzymamy kieszonkową latarkę, która sprawdzi się w prawie każdych warunkach. A ze względu na swoje niewielkie, kompaktowe rozmiary model ten zyskał uznanie latarki warsztatowej. Jest także chętnie używany przez lekarzy czy ratowników medycznych pracujących w terenie. Zachęcająca może być również cena tego gadżetu. W sklepie internetowym elatarka.pl model Solitaire można kupić już za niecałe 70 zł.

Firma Mag Instruments przebyła długą drogę. Od skromnych początków i jednoosobowego warsztatu w Los Angeles, aż po zatrudniające kilkaset osób przedsiębiorstwo o globalnym zasięgu. Jeśli w Twojej pracy albo hobby przydatna jest dobrej jakości latarka, to bez zastanowienia możesz postawić na Maglite. Szeroki wybór modeli różniących  się nie tylko wielkością, pozwoli Ci wybrać idealną latarkę dostosowaną do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego czy sięgniesz po kieszonkową latarkę Maglite Solitaire, taktyczną MAG-TAC czy dużą masywną latarkę Maglite ML125 – satysfakcję otrzymasz gratis.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu