RSS

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuł i zobacz, jakie akcesoria są niezbędne…

Z dala od ekranów: Korzyści z aktywnego spędzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

«
»

Libratus – Polska szkoła online

  • Napisany przez:

Mieszkasz za granicą? Chciałbyś by Twoje dziecko uczyło się języka polskiego, znało swój kraj, jego tradycje i historię? Może zastanawiasz się jak zorganizować dziecku naukę by mogło znać swoje korzenie, wzrastać w wartościach, czuć więź z ojczyzną. Z pomocą może przyjść Libratus – polska szkoła online!

Korzenie i tożsamość

Wyjeżdżając za granicę często tęsknimy za tym, co zostawiamy w rodzinnym kraju. Za ludźmi, miejscami, językiem, polskimi tradycjami czy lokalnym jedzeniem. Chcemy, by nasze dzieci, choć wychowane na obczyźnie, wiedziały skąd pochodzą. Miały silny fundament i poczucie przynależności. Zależy nam by miały kontakt z językiem polskim, znały historię swojej ojczyzny. Znalezienie polskiej szkoły w nowym miejscu zamieszkania bywa trudne. Nie zawsze też możemy logistycznie pozwolić sobie na dowożenie dziecka do odległej placówki. Dzięki innowacyjnemu projektowi edukacyjnemu Libratus możliwa jest bezpłatna edukacja w polskiej szkole online.

Polska szkoła bliżej niż myślisz

Libratus – polska szkoła online to odpowiedź na potrzeby rodziców na całym świecie chcących uczyć swoje dzieci w polskim systemie oświaty. Dziecko, biorąc udział w projekcie, otrzymuje wykształcenie zgodne z podstawą programową. Uczeń ma stały kontakt z ojczystym językiem. Edukacja w Libratusie jest bezpłatna, a samo nauczanie prowadzone jest w formie edukacji domowej, gdzie nauczycielem dziecka staje się jego rodzic.

Jak wygląda nauka w Libratusie?

Formalnie każde dziecko zapisane jest do polskiej szkoły stacjonarnej, a podstawę programową realizuje w trybie nauczania domowego. Rodzice uczą swoje dziecko, będąc wspierani przez wykwalifikowanych polskich nauczycieli oraz mając do dyspozycji profesjonalne narzędzia, w tym internetową platformę edukacyjną. Uczniowie raz w roku podchodzą do egzaminu klasyfikacyjnego. Po jego zaliczeniu otrzymują państwowe świadectwo szkolne oraz promocję do następnej klasy. W opinii rodziców, którzy skorzystali z projektu, Libratus – polska szkoła online, to strzał w dziesiątkę! Dzieci uwielbiają naukę, szybko chłoną język i robią ogromne postępy.

Internetowa platforma edukacyjna

Głównym narzędziem do nauki jest nowoczesna i bogata w treści platforma edukacyjna. Znajduje się na niej cała podstawa programowa z zakresu szkoły podstawowej opracowana w atrakcyjny i ciekawy sposób. Rodzice otrzymują pełne wsparcie zarówno ze strony kadry nauczycielskiej, jak i licznych materiałów. Do dyspozycji pozostają: scenariusze lekcji, repetytoria czy poradniki edukacyjne.

Nauka na platformie daje dużo radości i satysfakcji. Dzięki przyjaznemu środowisku i intuicyjności narzędzia, dziecko uczy się także samodzielności. Uczeń w dużej mierze sam może kierować procesem swojej nauki. Zawarte na platformie materiały w dużej części są interaktywne: gry, piosenki, zagadki filmy czy animacje. Dzięki nim nauka staje się zabawą, dzieci chętnie się angażują i dużo więcej zapamiętują, i co najważniejsze – mają ciągły kontakt z językiem!

Spotkania z polskimi nauczycielami

Ogromnym powodzeniem cieszą się Webinaria przedmiotowe z polskimi nauczycielami. Libratus – polska szkoła internetowa, zapewnia swoim uczniom takie spotkania cyklicznie. Lekcje odbywają się co tydzień. Spotkania „na żywo” to z jednej strony możliwość aktywnego udziału, a z drugiej dla dzieci to często ogromne przeżycie. Rodzice podkreślają, że Webinaria są niezwykle pomocne w usystematyzowaniu wiedzy, dodatkowo motywują do nauki i pomagają lepiej zrozumieć uczniom omawiany materiał.

Kto Ty jesteś? Polak mały

Libratus to nie tylko edukacja. To także budowanie społeczności i dbanie o relacje. Dzieci, które uczestniczą w projekcie, dzięki spotkaniom integracyjnym, nawiązują kontakty rówieśnicze i przyjaźnie. Mają niepowtarzalną okazję do poznania kolegów i koleżanek z różnych zakątków świata. Nie czują się osamotnione. Tym co je połączyło jest język polski i wspólne korzenie. Dzięki Libratusowi mali Polacy na obczyźnie czują się bardziej zmotywowani do poznawania swojej ojczyzny, kultury i tradycji.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat projektu Libratus?

  • napisz wiadomość e-mail na adres: sekretariat@libratus.edu.pl
  • zadzwoń pod numer: +48 12 446 68 65 lub +48 577 341 603

wypełnij formularz kontaktowy na stronie www: https://www.libratus.edu.pl/kontakt/

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu