RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Monitoring domowy – rodzaje, przeznaczenie i skompletowanie

  • Napisany przez:

Zestaw do monitoringu domu lub mieszkania składa się z wielu różnych urządzeń odpowiadających za odrębne zadania. Kompletując monitoring domowy, należy mieć na uwadze rolę konkretnych urządzeń oraz ich przeznaczenie. O czym warto pamiętać?

Kamery to nie wszystko – elementy zestawu do monitoringu domu, biura lub mieszkania

Planując zainstalowanie systemu monitoringu, już na wstępie należy podjąć decyzję polegającą na wyborze gotowego zestawu do monitoringu lub zakupie poszczególnych jego części i samodzielnym skompletowaniu całości. O ile gotowe zestawy monitoringu są szybkim i sprawdzonym przez profesjonalistów rozwiązaniem, o tyle skompletowanie systemu zabezpieczeń samemu może bardziej odpowiadać indywidualnym zapotrzebowaniom. Bez względu na to, którą opcję się wybierze, warto wiedzieć, z czego musi składać się każdy zestaw monitoringu.

Monitoring domowy to nie tylko kamery, chociaż te niewątpliwie są bardzo ważne i pełnią funkcje „oczu” całego systemu. Podobną rolę odgrywają urządzenia sygnalizujące takie jak np. czujki, na których zakup również warto się zdecydować, by dodatkowo zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Kamery do monitoringu przekazują sygnał do odbiornika. Przy bardziej zaawansowanych systemach ma się do czynienia z płytą główną rejestrującą i komunikującą ze sobą poszczególne elementy monitoringu domu. Odbiór wideo przez użytkownika może odbywać się za pomocą komputera lub – w przypadku nowszych kamer IP – smartfona z właściwie każdego miejsca na świecie, w którym ma się zasięg internetowy. Oczywiście zapisy wideo muszą być gdzieś magazynowane – służą do tego dyski HDD o dużej pojemności, zwykle co najmniej jednego terabajta. Aby monitoring mógł działać, potrzebne będzie okablowanie zasilające i ethernetowe (lub tylko to drugiej w przypadku technologii Power over Ethernet).

Gotowy zestaw do monitoringu domu

W zależności od konkretnego przeznaczenia zawartość zestawów do monitoringu różni się od siebie. Innych urządzeń potrzeba w sytuacji zabezpieczenia ogródka (kamery do monitoringu zewnętrznego), inne lepiej nadawać się będą do ochrony pomieszczeń wewnętrznych (monitoring wewnętrzny).

Przykładowy skład prostego systemu monitoringu domowego składa się z:

  • kilku kamer zewnętrznych, często czterech, do zainstalowania przy ścianach nieruchomości,
  • jednego rejestratora cyfrowego,
  • dobrej jakości dysku twardego, zdolnego do pracy 24/7,
  • kompletu akcesoriów do zestawu, w tym również potrzebnego okablowania.

Decydując się na gotowy zestaw, dobrze wcześniej dokładnie przestudiować poszczególne ofert. Warto pamiętać, że np. kamery kopułowe lepiej nadadzą się do monitoringu wewnętrznego nieruchomości, podczas gdy urządzenia kompaktowe z dodatkową ochroną przed wpływem warunków atmosferycznych świetnie sprawdzą się do monitoringu przydomowego ogrodu. Ostatecznie zawsze warto porozmawiać z doradcą w danym sklepu.

Inwestując w monitoring nie zapominaj także o ogrodzie. Twoje ławki ogrodowe także muszą być bezpieczne.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/inteligentne-mieszkanie-o-co-powinien-zadbac-deweloper/

https://www.mistrzu.com/schody-na-ktore-trzeba-wejsc/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu