RSS

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

«
»

Tuning aut wyścigowych – ciekawe rozwiązania

  • Napisany przez:

Przekształcenie zwykłego samochodu w auto wyścigowe, jeżeli wiemy co robimy, nie jest trudne. Wystarczy odpowiednia baza, czyli pojazd z mocnym silnikiem i najlepiej napędem na tylną oś, który odpowiednio zmodyfikujemy. Gdy mamy już gotową bazę do ścigania się, możemy zacząć ją tuningować.

Tuning tyczy się zarówno aspektu mechanicznego jak i wizualnego. Można go stosować nie tylko do samochodów, ale także motocykli, o czym więcej można przeczytać na portalu Onetrace.

Prosty sposób na podniesienie mocy

Jednym z najlepszych sposobów na proste i zazwyczaj tanie uzyskanie kilku lub nawet kilkunastu dodatkowych koni mechanicznych, jest montaż filtra stożkowego. Tego typu sportowe filtry powietrza posiadają wyjątkowo niskie opory jego przepływu, co powoduje że silnik może zassać go więcej, nawet jeśli nie jest doładowany turbosprężarką lub kompresorem. Im jednostka napędowa ma większą moc wyjściową, tym lepszy efekt spowoduje montaż sportowego filtra. Co więcej, ten sposób na uzyskanie nieco lepszych parametrów pracy silnika może być wykorzystany także w motocyklach, a nawet w pojazdach dostawczych i ciężarowych. Na portalu https://trans-moto.pl/ można znaleźć różne ciekawe informacje na temat kierowców zawodowych i tego, w jaki sposób potrafią oni podnieść moc swoich maszyn. Tuning w końcu jest dla każdego, niekoniecznie tylko dla uczestników wyścigów bądź rajdów samochodowych.

Więcej światła – większe bezpieczeństwo

Niektóre wyścigi rozgrywane są przy sztucznym oświetleniu, a nawet na całkowicie nieoświetlonych torach. Stanowi to dodatkowy element urozmaicający rywalizację, ponieważ konieczne jest wykazanie się nie tylko doskonałymi umiejętnościami prowadzenia, ale także sokolim wzrokiem. Zdecydowanie nie są to zawody przeznaczone dla osób, które mają jakiekolwiek, nawet minimalne problemy z oczami. W całkowitej ciemności trudno byłoby się jednak ścigać, dlatego auto powinno posiadać – oprócz zwykłych świateł – także oświetlenie dodatkowe. Zazwyczaj jest ono wykonane w technologii ksenonowej lub LED, jednak zdarzają się także tradycyjne reflektory halogenowe. Zestaw taki może pobierać nawet pół kilowata mocy i generować kilka tysięcy lumenów strumienia świetlnego. Na https://tuningster.pl/ znajdziemy więcej informacji na powyższy temat, a także przykłady rozwiązań tego typu.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/car-detailing-szczecin-czyli-gdzie-odswiezyc-auto/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu