Usługi informatyczne dla firm prowadzących pracę zdalną coraz popularniejsze
Epidemia koronawirusa wymusiła na wielu firmach pracę zdalną. W takiej sytuacji na znaczeniu zyskują usługi informatyczne dla biznesu.
Home office to dzisiaj dla wielu pracowników codzienność. Realizowanie obowiązków z domu wymaga jednak odpowiedniego zaplecza, a także jego właściwej obsługi. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługi informatyczne, które mają na celu zapewnienie pracownikom wykonującym pracę zdalną odpowiedniego wsparcia IT.
Dlaczego firma powinna zadbać o właściwą obsługę informatyczną w dobie koronawirusa? Jakie usługi informatyczne wybierane są wówczas najczęściej? Jak są dostarczane?
Wyzwania pracy zdalnej
Praca zdalna najczęściej odbywa się w warunkach domowych. Teraz, gdy firmy muszą ograniczać swoją działalność w związku z epidemią, home office stało się powszechnie stosowanym rozwiązaniem.
Realizacja obowiązków pracowniczych w domowym zaciszu ma jednak także swoje minusy. Pojawia się wiele problemów, między innymi z właściwą obsługą komputera oraz oprogramowania, które niezbędne jest do pracy.
W takiej sytuacji pracownicy często nie posiadają do dyspozycji nikogo, kto mógłby pomóc im w połączeniu się do sieci czy też w odpowiedniej konfiguracji stosowanych programów. Wtedy obowiązkiem firmy jest dostarczanie takich rozwiązań, aby praca zdalna mogła odbywać się prawidłowo.
Jeżeli firma posiada własny dział IT, wówczas to jego pracownicy mogą być odpowiedzialni za zarządzanie oraz pomoc w związku z pracą zdalną. Jednak także wtedy, gdy firma nie dysponuje takim działem, może ona dostarczać swoim pracownikom odpowiednie usługi informatyczne. Optymalnym rozwiązaniem jest obsługa informatyczna świadczona jako outsourcing.
Outsourcing IT dla firm
Świadczone jak outsourcing usługi informatyczne cieszą się obecnie rosnącym zainteresowaniem wśród klientów biznesowych. To kompleksowa obsługa informatyczna, która pozwala firmie na przekazanie obszaru IT zewnętrznym specjalistom.
Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści dla firmy, w tym między innymi są to zredukowanie kosztów, mniejsze ryzyko prowadzenia działalności, szybkie i fachowe wsparcie – także 24 godziny na dobę, które oferowane jest przez doświadczonych pracowników.
Zakres usług informatycznych dla biznesu
Szeroka gama dostępnych usług powoduje, że firma nie musi decydować się na zatrudnianie własnego pracownika IT. To nie tylko serwis sprzętu, lecz też usługi dotyczące oprogramowania czy też świadczone w ramach bezpieczeństwa IT. Można dopasować je wtedy indywidualnie do potrzeb firmy.
Dostępne usługi informatyczne to między innymi:
- tworzenie i zarządzanie sieciami komputerowymi
- administracja serwerów
- instalowanie i integrowanie oprogramowania
- usuwanie usterek oprogramowania
- zarządzanie bazami danych
- instalowanie systemów, sterowników
- tworzenie backupów – kopii zapasowych
- usuwanie złośliwego oprogramowania
- serwis sprzętu komputerowego
- szkolenia pracowników
- doradztwo IT
Powyższe usługi informatyczne mogą być dostarczane w formie pakietów usług lub ich profil może być dopasowany indywidualnie do potrzeb klienta.
Artykuł partnera
https://www.mistrzu.com/czy-warto-zlecic-rekrutacje-zewnetrznej-agencji/