RSS

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

Jak szybko wyrzeźbić brzuch za pomocą prostych ćwiczeń?

Pięknie wyrzeźbione, silne mięśnie brzucha to jeden z atrybutów zdrowej i wysportowanej sylwetki. Nic zatem…

Fuzje i przejęcia to nie jest to samo!…

Rynek jest coraz bardziej wymagający, co zmusza przedsiębiorców do szukania kolejnych rozwiązań. W praktyce wiąże…

«
»

Co to jest workflow? Na czym polega i dlaczego warto go stosować?

Przemyślane zarządzanie w organizacji jest kluczowe dla jej funkcjonowania i osiągania sukcesów biznesowych. Każda firma może podążać innymi drogami i szukać odpowiedniej metody optymalizacji procesów, ale jednym ze sposobów i sprawdzonych recept, jakie w ostatnich latach są powszechne, jest wdrożenie w firmie workflow. 

Z pojęciem workflow możemy spotkać się dość często, ale nie każdy wie, z czym właściwie się wiąże. Ponieważ jednak może odnosić się do wszystkich aspektów działania firmy i może przynieść dla niej wiele korzyści, warto swoją wiedzę poszerzyć.

Workflow – co to właściwie jest?

Najprościej możemy powiedzieć, że workflow to inaczej przepływ zadań oraz dokumentacji związanej z prowadzeniem biznesu. Może chodzić o bardzo prostą sekwencję, w której kolejne zadania i czynności następują po sobie. Jednak równie dobrze może być to szereg procesów odbywających się równocześnie i mających na siebie wpływ. Systemy workflow znajdują zastosowanie w wielu sektorach gospodarki.

Jedną z największych korzyści, jaki niesie za sobą wdrożenie systemu workflow w organizacji jest automatyzacja procesów, która usprawnia ich przepłych, zapobiega chaosowi i błędom. Aby systemy workflow były efektywne, sięga się po specjalistyczne oprogramowania wspierające pracę zespołu. Procesy można wówczas podzielić na cząstkowe zadania, a następnie przydzielić ich wykonanie konkretnym osobom. Następnie zaprojektować automatyczny przepływ poszczególnych zagadnień pomiędzy wszystkich odpowiedzialnych pracowników.

Korzyści związane z wdrożeniem workflow

Wdrożenie odpowiedniego oprogramowanie sprawia więc, że zadania są wykonywane automatycznie. To z kolei niweluje ryzyko błędów, jakie mógłby popełnić człowiek czy przestojów w danym procesie – osoba odpowiedzialna, za kolejny etap zadania jest o tym informowana, gdy poprzednia skończy swoją pracę w projekcie. Jest to zatem duża oszczędność czasu i energii, którą można skoncentrować na innych działaniach.

Odpowiednie oprogramowanie pozwala nam również rozdzielać zadania pod kątem kompetencji pracowników i nadawać im inne uprawnienia. W efekcie kontrola całego procesu i zarządzanie nim jest znacznie prostsze, a informacja na temat aktualnego statusu jest zawsze dostępna w systemie. Chcąc jeszcze bardziej zrozumieć ideę workflow, sprawdź system ERP enova365.

Oprogramowanie na miarę możliwości

Workflow to jeden z obszarów, które wspiera oprogramowanie ERP enova365. Wśród jego funkcjonalności użytkownicy mają możliwość łatwego definiowania procesów. Pracownicy dostają wytyczne na temat zadań i tego, w jakim terminie mają je zrealizować. Dobrze zaplanowany proces angażuje udział osób decyzyjnych, na etapie zatwierdzenia realizacji danego zadania.

Oprogramowanie jest bardzo intuicyjne – pozwala zminimalizować ewentualne przestoje i błędy. Pracownik nie jest zobligowany do znajomości wszystkich procedur na każdym szczeblu. Dla niego istotna jest jedynie ta część, za którą odpowiada, a system przeprowadzi go przez dany proces, podpowiadając kolejne kroki.

Gdzie zatem można zastosować workflow? Jak już wspomnieliśmy, system taki znajdzie zastosowanie w wielu branżach. W przypadku enova365 z funkcji workflow można korzystać w takich obszarach jak finanse, księgowość, sprzedaż, handel, magazyn, projekty lub HR. Możliwości są zatem bardzo duże, a przed podjęciem ostatecznej decyzji, oprogramowanie enova365 można darmowo przetestować w wersji demo.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu