RSS

Podnosimy efektywność pracy biurowej poprzez szkolenia i kursy

Współczesny świat ulega szybkim przeobrażeniom, a o efektywności wykonywanej pracy biurowej decydują nie tylko używane…

Podróż klienta – wszystko, co musisz wiedzieć na…

Stworzenie mapy klienta, czyli tzw. customer journey map, to proces, który może skutecznie pomóc Ci w…

Lina stalowa - do czego możę się przydać?

Liny stalowe to powszechnie wykorzystywany element konstrukcyjny wielu maszyn oraz urządzeń. Stosowane są w wielu…

Korzystaj z konta Revolut Premium i dbaj o…

Oszczędzanie na codziennych zakupach jest możliwe bez konieczności odmawiania sobie wszystkich przyjemności. Każdy może sobie…

«
»

Co to jest workflow? Na czym polega i dlaczego warto go stosować?

Przemyślane zarządzanie w organizacji jest kluczowe dla jej funkcjonowania i osiągania sukcesów biznesowych. Każda firma może podążać innymi drogami i szukać odpowiedniej metody optymalizacji procesów, ale jednym ze sposobów i sprawdzonych recept, jakie w ostatnich latach są powszechne, jest wdrożenie w firmie workflow. 

Z pojęciem workflow możemy spotkać się dość często, ale nie każdy wie, z czym właściwie się wiąże. Ponieważ jednak może odnosić się do wszystkich aspektów działania firmy i może przynieść dla niej wiele korzyści, warto swoją wiedzę poszerzyć.

Workflow – co to właściwie jest?

Najprościej możemy powiedzieć, że workflow to inaczej przepływ zadań oraz dokumentacji związanej z prowadzeniem biznesu. Może chodzić o bardzo prostą sekwencję, w której kolejne zadania i czynności następują po sobie. Jednak równie dobrze może być to szereg procesów odbywających się równocześnie i mających na siebie wpływ. Systemy workflow znajdują zastosowanie w wielu sektorach gospodarki.

Jedną z największych korzyści, jaki niesie za sobą wdrożenie systemu workflow w organizacji jest automatyzacja procesów, która usprawnia ich przepłych, zapobiega chaosowi i błędom. Aby systemy workflow były efektywne, sięga się po specjalistyczne oprogramowania wspierające pracę zespołu. Procesy można wówczas podzielić na cząstkowe zadania, a następnie przydzielić ich wykonanie konkretnym osobom. Następnie zaprojektować automatyczny przepływ poszczególnych zagadnień pomiędzy wszystkich odpowiedzialnych pracowników.

Korzyści związane z wdrożeniem workflow

Wdrożenie odpowiedniego oprogramowanie sprawia więc, że zadania są wykonywane automatycznie. To z kolei niweluje ryzyko błędów, jakie mógłby popełnić człowiek czy przestojów w danym procesie – osoba odpowiedzialna, za kolejny etap zadania jest o tym informowana, gdy poprzednia skończy swoją pracę w projekcie. Jest to zatem duża oszczędność czasu i energii, którą można skoncentrować na innych działaniach.

Odpowiednie oprogramowanie pozwala nam również rozdzielać zadania pod kątem kompetencji pracowników i nadawać im inne uprawnienia. W efekcie kontrola całego procesu i zarządzanie nim jest znacznie prostsze, a informacja na temat aktualnego statusu jest zawsze dostępna w systemie. Chcąc jeszcze bardziej zrozumieć ideę workflow, sprawdź system ERP enova365.

Oprogramowanie na miarę możliwości

Workflow to jeden z obszarów, które wspiera oprogramowanie ERP enova365. Wśród jego funkcjonalności użytkownicy mają możliwość łatwego definiowania procesów. Pracownicy dostają wytyczne na temat zadań i tego, w jakim terminie mają je zrealizować. Dobrze zaplanowany proces angażuje udział osób decyzyjnych, na etapie zatwierdzenia realizacji danego zadania.

Oprogramowanie jest bardzo intuicyjne – pozwala zminimalizować ewentualne przestoje i błędy. Pracownik nie jest zobligowany do znajomości wszystkich procedur na każdym szczeblu. Dla niego istotna jest jedynie ta część, za którą odpowiada, a system przeprowadzi go przez dany proces, podpowiadając kolejne kroki.

Gdzie zatem można zastosować workflow? Jak już wspomnieliśmy, system taki znajdzie zastosowanie w wielu branżach. W przypadku enova365 z funkcji workflow można korzystać w takich obszarach jak finanse, księgowość, sprzedaż, handel, magazyn, projekty lub HR. Możliwości są zatem bardzo duże, a przed podjęciem ostatecznej decyzji, oprogramowanie enova365 można darmowo przetestować w wersji demo.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu