RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Makijaż permanentny – plusy i minusy

  • Napisany przez:

Makijaż permanentny to metoda makijażu, która ma bardzo wiele zalet, ale nie można powiedzieć, że nie ma ani jednej wady. Przeczytaj, co przemawia na korzyść wykonania makijażu permanentnego i zdecyduj sama.

Zalety wykonania makijażu permanentnego

Makijaż permanentny ma cały szereg zalet, jednak pierwszą, która nasuwa się od razu jest jego trwałość. Większość kobiet, które zdecydowały się na wykonanie makijażu permanentnego wybrała ten zabieg, ponieważ chciały mieć trwały efekt pięknego makijażu. I tak faktycznie jest – niezależnie od pory dnia czy roku, masz gwarancję, że makijaż permanentny będzie wyglądał dokładnie tak samo pięknie.

Oprócz makijażu warto zadbać o odpowiednio dobraną biżuterie srebrną. Eleganckie kolczyki czy zwiewny wisiorek może naprawdę dużo zmienić w naszym codziennym życiu.

Oszczędność czasu

Pomyśl, ile czasu poświęcasz na poranne pomalowanie i ile czasu przeznaczasz no wieczorny demakijaż. Czas ten wydłuża się w zależności od tego, jak skomplikowany makijaż masz na sobie. Makijaż permanentny pozwala ci zaoszczędzić czas na porannym i wieczornym rytuale. Z przeprowadzonych ankiet wiemy, że jest to jeden z powodów, dla których kobiety decydują się na wykonanie makijażu permanentnego.

Perfekcyjny makijaż niezależnie od sytuacji

Większość z nas z pewnością zna to nieprzyjemne uczucie, gdy cały, precyzyjnie wykonany makijaż spływa z twarzy. Tak może się stać zarówno w parne, gorące dni, jak i podczas wizyty w saunie lub na basenie. Makijaż permanentny daje ci gwarancję, że nic takiego się nie stanie, a ty będziesz wyglądała tak samo pięknie, niezależnie od tego, czy nurkujesz, czy wyciskasz siódme poty na siłowni.

Wyręka dla kobiet, które nie umieją się pomalować

Makijaż permanentny jest wybawieniem dla kobiet, które nie potrafią wykonać makijażu krok po kroku, a chciałyby wyglądać olśniewająco każdego dnia. Wykonanie makijażu permanentnego sprawia, że nie musisz męczyć się z codziennym malowaniem i nie musisz korzystać z usług makijażystki lub wizażystki.

Wady makijażu permanentnego

Jeśli nie chcesz lub nie umiesz wykonywać makijażu krok po kroku (sprawdź:https://supermamy.limango.pl/makijaz-dzienny-krok-kroku/) to makijaż permanetny będzie świetnym rozwiązaniem dla Ciebie. Przed ostateczną decyzją rozważ także minusy tego rozwiązania. Otóż, jedną z wad makijażu permanentnego może być jego… trwałość. Raz wykonany makijaż zostanie z tobą na długi czas i nie będziesz mogła go zmyć na żądanie i nie wrócisz już do efektu zero makijażu na twarzy.

Wykonanie zabiegu może być bolesne

Wykonanie makijażu permanentnego może być odczuwalne jako zabieg bolesny. Jest to oczywiście kwestia indywidualnych predyspozycji, ale trzeba to wziąć pod uwagę przy planowaniu ewentualnego zabiegu. Aby złagodzić ból, stosowane są miejscowe środki znieczulające. Makijaż permanentny wykonany zimą zdecydowanie lepiej i szybciej się goi. Mimo tego, że jest to zabieg, po którym nie ma większych dolegliwości bólowych, to mogą wystąpić miejscowe zaczerwienienia czy podrażnienia, ponieważ wszystkie zmiany na skórze lepiej goją się w niższej temperaturze.

Ryzyko źle wykonanego zabiegu

Tak, istnieje ryzyko, że zabieg może zostać źle wykonany, a jego efekt zostanie z tobą na długo. W tym przypadku należy zdecydować się na profesjonalne, sprawdzone usługi, z których bez wątpienia będziesz zadowolona. Oczywiście można zażądać zwrotu pieniędzy albo poprawy wykonanej usługi, ale chyba żadna z nas nie chciałaby tak eksperymentować ze swoją urodą.

Wysokie koszty wykonania makijażu permanentnego

Sprawdzone i profesjonalne usługi makijażu permanentnego kosztują niemało i nie da się tych kosztów obniżyć, ponieważ płacisz za dobrej jakości usługi. W zależności od tego, jaki będzie zakres makijażu permanentnego, koszt może wahać się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Jeśli jednak rozłożysz sobie ten wydatek w czasie, łatwiej będzie ci zaakceptować jego wysokość.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/najlepsze-sposoby-na-codzienna-pielegnacje-twarzy/

https://www.mistrzu.com/problem-z-tradzikiem-poznaj-3-skuteczne-zabiegi-i-odzyskaj-poczucie-piekna/

https://www.mistrzu.com/przeszczep-wlosow-w-turcji-czy-warto-sie-na-niego-zdecydowac/

https://www.mistrzu.com/kiedy-warto-siegnac-po-mate-do-akupresury/

https://www.mistrzu.com/jak-dlugo-utrzymuje-sie-kwas-hialuronowy/

 

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu