RSS

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

Czy lokata długoterminowa to dobre narzędzie do oszczędzania…

Oszczędzanie na emeryturę jest bardzo dobrym pomysłem. Przyszli emeryci z pewnością nie będą mogli liczyć…

Modna spódniczka dla dziewczynki - jak znaleźć najlepszą?

Spódniczka tiulowa dla dziewczynki to wyjątkowa cześć garderoby. Ta dziewczęca tutu sprawia, że każda mała…

«
»

Najlepsze alternatywy dla Bitcoina – w jakie kryptowaluty warto inwestować?

  • Napisany przez:

Kiedy mówimy o kryptowalutach, większość z nas automatycznie myśli o Bitcoinie. Nic dziwnego – to wciąż najpopularniejsza waluta cyfrowa na rynku. W ostatnim czasie ograniczona dostępność przełożyła się jednak na znaczny wzrost cen, co sprawia, że inwestowanie w bitcoiny nie zawsze jest już opłacalne.

Na szczęście powielenie systemu blockchain przełożyło się na powstanie wielu innych altcoinów. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych alternatyw dla Bitcoina. Przed dokonaniem wyboru waluty, każdy inwestor powinien dokładnie przeanalizować, która opcja będzie dla niego najlepsza. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z aplikacji typu Crypto Revolt, które pomagają w dokonaniu najlepszych decyzji.

Ethereum

Jeśli chodzi o najpopularniejszą alternatywę dla Bitcoina nie sposób nie wspomnieć o Ethereum. Stworzona przez rosyjskiego programistę waluta jest pionierem, jeśli chodzi o inteligentne kontrakty oraz zdecentralizowane aplikacje. Według twórcy, głównym powodem powstania Etherum był brak własnego języka oprogramowania BTC.

Kryptowaluta Ethereum wyróżnia się dzięki dwóm podstawowym czynnikom. Technologia blockchain pozwala na pieniężne i niepieniężne zastosowanie waluty. Dzięki temu Ethereum służy do rozliczania transakcji, oraz usprawniania walidacji. Duża uniwersalność tego rozwiązania przyciąga zainteresowanie coraz nowszych sektorów. Do popularności waluty przyczyniło się również wdrożenie inteligentych kontraktów.

Inaczej możemy określić je jako protokoły zintegrowane w sieci podobnej do blockchain, które służą jako wytyczne do wykonania. Dzięki nim mamy możliwość zweryfikowania, wyegzekwowania oraz znacznego uproszczenia negocjowania kontraktu. Niezaprzeczalne zalety Ethereum pozwalają przypuszczać, że w przyszłości kryptowaluta może przegonić Bitcoina.

Litecoin

Kolejna kryptowaluta, która rywalizuje z BTC o miano najpopularniejszego środka wymiany to Litecoin. Ta alternatywa pozwala na osiągnięcie znacznie szybszego czasu rozliczenia i walidacji niż konkurencja. Litecoin osiąga coraz lepsze wyniki, jeśli chodzi o ilość osób zainteresowanych walutą oraz liczbę dziennych transakcji. Twórca kryptowaluty Charlie Lee, mocno pracuje nad jej rozwojem i promocją.

W trakcie swoich działań naukowiec napotkał kilka przeszkód. Jedną z nich było uruchomienie LitePay, czyli płatniczej platformy, która miała wspierać Litecoina. Niestety to rozwiązanie nigdy nie spełniło oczekiwań i nie weszło w życie. Pomimo kilku niepowodzeń kryptowaluta wciąż utrzymuje się w grupie najpopularniejszych na rynku. Jeśli chodzi o szybkość przeprowadzania transakcji, nic nie może się z nią równać.

Ripple

Ripple jest walutą określaną jako XRP, która powstała w celu zapewnienia bezpiecznych, szybkich oraz prawie bezpłatnych transakcji. Kryptowalutę wspiera kilka podmiotów korporacyjnych oraz dużych banków. Pod względem popularności oraz kapitalizacji rynku Ripple zajmuje trzecią pozycję wśród cyfrowych walut. Podobnie jak inne waluty, Ripple funkcjonuje niezależnie od banków centralnych. Wyróżnia się jednak na tle innych opcji ze względu na swoją szybkość oraz energooszczędność. Dzięki najnowszym technologiom kryptowaluta może poradzić sobie z ogromną ilością transakcji w porównaniu do Bitcoina.

W jakie kryptowaluty warto inwestować?

Trudno oszacować przyszłą wartość kryptowalut ze względu na dużą nieprzewidywalność rynku. Eksperci szacują, że rok 2020 będzie łaskawy dla inwestorów. Zwolennicy Ripple podkreślają jego duży potencjał oraz silną korelację z pozostałymi walutami cyfrowymi. Oprócz tego należy zaznaczyć, że blockchain wymaga zużycia o wiele niższych zasobów prądu niż w przypadku Bitcoina.

Litecoin dzięki swojej mocnej oraz zrównoważonej pozycji prawdopodobnie dalej pozostanie jednym z najczęstszych wyborów inwestorów, nawet w celu zdywersyfikowania koszyka inwestycyjnego. Ethereum jest walutą która nigdy nie przestaje się rozwijać. Szacuje się, że do końca bieżącego roku osiągnie wartość około 14 000 USD, dlatego warto co jakiś czas sprawdzać kurs Ethereum w poszukiwaniu najlepszego momentu do podjęcia działania. W ostatnim czasie coraz więcej osób postrzega tą opcję jako możliwość długoterminowej inwestycji.

O czym pamiętać decydując się na zakup poszczególnych kryptowalut?

Chcąc zainwestować w określoną walutę z reguły zależy nam na jak najniższej prowizji. Najlepiej dokładnie przestudiować i porównać oferty krajowych i zagranicznych giełd. Jeśli zależy nam na jak najniższych cenach powinniśmy wziąć pod uwagę giełdy zlokalizowane w Chinach. Jedną z takich platform jest Huobi. Wielu inwestorów wybiera tą opcję ze względu na niskie opłaty, anonimowość oraz brak konieczności weryfikacji.

Aby kupić kryptowalutę na giełdzie w większości przypadków musimy założyć konto na platformie. W wielu przypadkach przez zakupem konieczna będzie również weryfikacja. Po przejściu tych procesów możemy wyszukać interesującą nas walutę oraz dokonać transakcji. Dużym udogodnieniem dostępnym na większości giełd jest możliwość wyboru różnych metod płatności. Najważniejsze, aby po zakupie zawsze przetrzymywać walutę w bezpiecznym portfelu, a nie na giełdzie.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/handel-bitcoin-przyciaga-coraz-wiecej-inwestorow/

https://www.mistrzu.com/zcash-anonimowa-kryptowaluta-zbudowana-na-kodzie-zrodlowym-bitcoina/

https://www.mistrzu.com/kryptowaluty-przewodnik-po-bitcoinie-blockchainie-i-nowoczesnych-finansach/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu