RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Pieluchomajtki dla dzieci – jakie wybrać?

Po pieluszki sięgamy od pierwszych dni życia dziecka. Kiedy będziemy zmieniać kolejne rozmiary na większe, w pewnym momencie zaczniemy zastanawiać się nad tym, czy nie lepsze byłyby pieluchomajtki. Kiedy i jakie wybrać?

Sama zasada działania pieluchomajtek jest podobna do zwykłych pieluch jednorazowych. Mają za zadanie pochłaniać wilgoć, dobrze przylegać do ciała, a tym samym zabezpieczyć przed wydostaniem się zawartości na zewnątrz. Tak jak w pieluszce można szybko rozerwać boki i zdjąć. Różnica polega na tym, że pieluchomajtki dla dzieci zakłada się w taki sam sposób jak majtki.

Kiedy zainwestować w pieluchomajtki dla dzieci?

O pieluchomajtkach możemy pomyśleć, kiedy nasze dziecko już chodzi. Przewijanie na leżąco z ich udziałem byłoby trudne. Pieluchomajtki to dobry pomysł, jeśli maluch zaczyna korzystać z nocnika. Pantsy, jak powszechnie nazywa się pieluchomajtki, będą wytrzymalsze. Wystarczy, że dziecko je zsunie i siądzie na nocniku. Są wygodne tak samo jak majtki i nie krępują ruchów, a jednocześnie nie przeciekają. Stanowią więc swego rodzaju pomost pomiędzy jednorazowymi pampersami a zwykłą bielizną.

Jak wybrać idealne pieluchomajtki?

Pieluchomajtki dla dzieci znajdziemy w ofercie wielu firm. Nie trudno się więc domyślić, że będą się między sobą różnić. Pierwszą rzeczą, jaką musimy się kierować podczas wyboru, jest rozmiar. Pantsy są dla dzieci powyżej 9 miesięcy, czyli dla maluchów, które już są bardzo ruchliwe i chcą samodzielnie poznawać świat. Pieluchomajtki muszą być idealnie przylegać, aby podczas raczkowania i biegania nigdzie nie powstawały żadne szczeliny, przez które mogłaby się wydostać zawartość. Zawsze musimy wybierać rozmiar dopasowany, nigdy nie kupujmy na zapas.

Druga kwestia to chłonność. Pantsy muszą doskonale pochłaniać wilgoć. Skóra dziecka musi być zawsze sucha, żeby nie było na niej podrażnień. Na ewentualne zaczerwienienia lub wysypki wpływają także związki, jakie wykorzystano do produkcji pieluchomajtek. Im bardziej naturalne pieluchomajtki dla dzieci, tym lepiej. Warto również pomyśleć o ekologii.

W trosce o środowisko naturalne

Czasem się nie zastanawiamy nad tym, jak nasze nawyki wpływają na zanieczyszczenie środowiska. Każdego roku wyrzucamy bardzo dużo jednorazowych pieluszek, które będą się rozkładać wiele lat. Z tego względu powinniśmy się skoncentrować na modelach z naturalnych i biodegradowalnych materiałów. Nie tylko będą sprzyjać zdrowiu naszego maluszka, ale też będą mniej szkodliwe dla środowiska.

Chcąc mieć pewność, że inwestujemy w pieluchomajtki przyjazne środowisku, musimy zweryfikować, czy uzyskały odpowiednie certyfikaty i atesty. Samo słowo „eko” obok nazwy to trochę za mało. Musimy spojrzeć na skład, a także na znaki potwierdzające jakość. Producenci dobrej klasy pieluchomajtek mogą pochwalić się uzyskaniem prestiżowych certyfikatów wystawionych przez znane i cenione instytucje. W przypadku pieluchomajtek dla dzieci marki Abena jest to certyfikat Skandynawskiego Znaku Ekologicznego.

Foto Pixabay

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/nosidelko-dla-noworodka-czy-warto-sie-na-nie-zdecydowac/

https://www.mistrzu.com/kosze-na-zuzyte-pieluchy-hit-czy-kit/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu