Kwas hialuronowy skuteczny nie t…

Każda kobieta marzy o lśn…

Modne fryzury męskie 2018

Króciutko niczym u rekrut…

Jak zaoszczędzić w święta?

Zbliżający się wielkimi k…

Zbliża się ostateczny termin wyb…

Polacy czują się ostatnio…

Nie lekceważ niebezpieczeństwa z…

Latem znacznie częściej u…

Nowy plan reformy służby zdrowia

Minister Zdrowia Konstant…

Pożyczki bez tajemnic

Według statystyk chwilówk…

Miejmy się na baczności przed za…

Okres letni w pełni, a wr…

Czy w niedalekiej przyszłości eu…

Chociaż kontynent europej…

Nowy program Nowoczesnej

Partia Nowoczesna zapowie…

«
»
TwitterFacebookPinterestGoogle+

Gdzie spędzić urlop w tegoroczne wakacje?

Ciepły piasek pod stopami nagrzany letnim słońcem, czysta tafla wody oraz duża liczba najróżniejszych atrakcji – tego m.in. oczekujemy po wycieczce nad morze. Jednak nie trzeba wcale opuszczać kraju w celu napawania się widokami zachodzącego słońca nad morską przystanią, ponieważ mamy swoje polskie morze, nad które warto wyjechać w tegoroczne wakacje.

A może polskie morze? Czyli udane wakacje z całą rodziną

Do wiadomości rodziców: plaża i słońce to nie jedyne atrakcje, jakie czekają nas nad polskim morzem, więc nawet najmłodsi z pewnością nie będą mieli czasu się nudzić. Jeśli nie preferujemy zatłoczonej plaży, gdzie każdy wolny centymetr powierzchni jest zajęty, to warto wybrać znacznie rzadziej odwiedzane miejsca typu majestatyczne wydmy, które zapewnią nam i naszym pociechom aktywny wypoczynek, a nie tylko bierne leżenie plackiem na kocu plażowym. Nie po to przecież przejechaliśmy tyle kilometrów, żeby znowu gdzieś się położyć i przypiec skórę. Zwiedzanie to jedna z najlepszych form rozrywki, do której można zaangażować swoich milusińskich. Przechodząc się wzdłuż lokalnych straganów, można liczyć na skosztowanie świeżych rarytasów rybnych bogatych w drogocenny jod, którego mamy najczęściej niedobory.

Okazuje się, że klimat morski wpływa pozytywnie na kondycję całego naszego organizmu, co jest szczególnie wskazane, jeśli chcemy mieć dobrze zahartowane dzieci przed zbliżającymi się już małymi krokami powiewami jesieni. Bogate w jod oraz chlorek sodu powietrze służy również alergikom, którzy z pewnością odczują ulgę w swoich uciążliwych dolegliwościach. Morska bryza tworzy bowiem aerozol w wyniku rozpryskiwania się fal, który zawiera wiele cennych pierwiastków i minerałów o właściwościach łagodzących stany zapalne w układzie oddechowym, co zmniejsza znacznie podatność na alergeny. Dzięki wypadowi nad polskie morze mamy możliwość stymulowania układu immunologicznego, dzięki czemu po powrocie silny wiatr oraz deszczowa pogoda nie powinny już stanowić dużego zagrożenia dla naszego zdrowia.

Gdy pogoda nad morzem nie dopisuje…

W przypadku niepogody podczas wakacji w nadmorskich miejscowościach, można jak najbardziej skorzystać z rejsów po morzu, które są niezwykle przyjemnym doświadczeniem oraz niepowtarzalną przygodą dla dziecka. Warto mieć przy sobie aparat fotograficzny w celu uwiecznienia niezapominanych chwil oraz oryginalnego krajobrazu, który ukaże się naszym oczom. Żar lejący się z nieba nie jest wskazany, a dodatkowo utrudnia codzienne funkcjonowanie, więc warto w chłodniejsze dni pozwiedzać okolice, kupić pamiątki i skorzystać z tamtejszych atrakcji, których nie brakuje.

Foto: ifriendstrio

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu