RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Sporty, które możesz uprawiać z psem

  • Napisany przez:

Pies to najwierniejszy towarzysz życia i prawdziwy przyjaciel. Nic więc dziwnego, że chcemy spędzać z nim jak najwięcej czasu. Osoby aktywne fizycznie mogą z powodzeniem “zaprosić” swojego czworonoga do wspólnego uprawiania sportu lub znaleźć taką dyscyplinę, w której pies doskonale sobie poradzi, a my również będziemy mogli czerpać z tego korzyści. Oto sporty, które możemy uprawiać z psem.

Jogging

Ten sport uwielbia każdy pies. Bieganie przy nodze sprawia mu ogromną frajdę, a przy okazji pozwala zadbać o jego kondycję i doskonałą formę. Jeśli jesteśmy miłośnikami joggingu, biegajmy wspólnie z psem! Wybierając tę aktywność należy jednak zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo psa i przygotować go na ten rodzaj wysiłku, zwłaszcza, jeśli do tej pory nie miał okazji biegać długodystansowo.

Trasa powinna być pozbawiona zanieczyszczeń takich jak szkło czy ostre krawędzie, aby pies nie zranił swoich opuszków. Ponadto należy wybierać takie ścieżki, które są oddalone od ruchu ulicznego lub zatłoczonych miejsc – te mogą rozpraszać czworonoga i spowodować, że zamiast koło naszej nogi, pies pobiegnie w zupełnie innym kierunku. Należy również mieć przy sobie wodę zarówno dla siebie, jak i czworonoga – najlepiej w tym celu wyposażyć się w specjalną butelkę z poidełkiem.

Na pierwszą wspólną trasę wybierzmy krótki dystans, aby przyzwyczaić psa do odległości i jednocześnie sprawdzić, jak się zachowa podczas tego sportu. Pod żadnym pozorem nie zabierajmy psa na jogging w czasie upałów. Ludzki organizm potrafi sobie poradzić z regulacją swojej temperatury, natomiast pies poci się przez gruczoły, które umiejscowione są na opuszkach. Upał może być morderczy dla niego i doprowadzić do przegrzania organizmu.

Pływanie

Większość psów uwielbia wodę. Jeśli i nasz czworonóg jest miłośnikiem pływania, warto w lecie wybierać właśnie tę aktywność. Nie dość, że pozwoli psu schłodzić swój organizm w czasie upału, to jeszcze zapewni odpowiednią dawkę aktywności fizycznej nie obciążając przy tym stawów. W przypadku tego rodzaju sportu również należy zadbać o bezpieczeństwo naszego psa. W sklepach zoologicznych można kupić specjalne kapoki pływackie dla psów, które pozwolą im bezpiecznie utrzymać się na powierzchni wody w sytuacji, gdy na przykład stracę siły. Nie należy również wybierać się na długie dystanse pływackie w czasie upałów. Głowa jest wówczas jedynym elementem wystającym nad powierzchnię wody i w wyniku jej silnego nagrzania przez słońce może dojść do udaru cieplnego.

Twój pies nie lubi aktywności fizycznej? Polecamy ciekawe zabawki dla psa sklep

Jazda na rowerze

Kolejna dyscyplina, w którą warto uprawiać wspólnie z psem, to jazda na rowerze. Choć nasz pupil nie dostanie małego, psiego rowerka, to będzie wiernie biegł przy naszym rowerze. Do tego sportu należy psa przyzwyczaić, gdyż nie każdy czworonóg od razu zrozumie, na czym polega ta aktywność. Wiele psów ma również naturalny odruch szczekania na jadący rower lub gonienia dwukołowca. W sklepach możemy nabyć specjalny drążek, który montujemy z boku roweru. Zapewnia on zachowanie odpowiedniej odległości psa od roweru chroniącej przed zbyt bliskim podejściem do kół lub układu napędowego.

Każda aktywność z psem dostarczy mnóstwa satysfakcji zarówno nam, jak i naszemu pupilowi. Wspólnie spędzony czas połączony z dbaniem o kondycję i formę to ogromne zalety sportu, w który angażujemy naszego czworonoga. Dla niego natomiast bezcenną wartością będzie nasza obecność i bliskość, która daje mu poczucie bezpieczeństwa i szczęścia.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem informacyjno-lifestyleowym Dawkawiedzy.pl

https://www.mistrzu.com/z-czego-tak-naprawde-wykonane-sa-polskie-stroje-sportowe/

https://www.mistrzu.com/jak-wybrac-najlepsza-kreatyne/

https://www.mistrzu.com/nauka-plywania-dla-dzieci-od-jakiego-stylu-zaczac/

https://www.mistrzu.com/na-czym-polega-nauka-krav-maga/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu