RSS

Grecki sen

Jeżeli uwielbiamy spędzać…

Męski wypad w góry latem – co mu…

Wypad w góry to doskonały…

Zbliża się ostateczny termin wyb…

Polacy czują się ostatnio…

Missha- poznaj kosmetyki idealne

Koreańska pielęgnacja nie…

Na co zwrócić uwagę przy wynajmi…

Każdy nowy przedsiębiorca…

Windykacja sądowa a polubowna - …

Ponad 2 miliony Polaków n…

Mistrzowskie rozwiązanie na okre…

Jak aplikować kubeczek me…

Czy gospodarka ucierpi na zakazi…

Już od kilku lat, w naszy…

Dlaczego warto korzystać z ofert…

Turyści, którzy nigdy nie…

Profesjonalna pomoc w spłacie dł…

W długi wpada się z różny…

«
»

5 pomysłów, jak oszczędzać pieniądze na co dzień

Koniec roku to dla wielu osób refleksja nad tym, jak zarządzać swoim budżetem, aby co miesiąc w naszym portfelu zostawało coraz więcej pieniędzy. W rzeczywistości nie trzeba wprowadzać rewolucyjnych rozwiązań, aby oszczędzać pieniądze na co dzień. Okazuje się, że dzięki kilku prostym trikom już po miesiącu zauważymy pierwsze oszczędności. Oto 5 pomysłów, jak oszczędzać pieniądze na co dzień.

1. Niewielkie kwoty na konto oszczędnościowe

Pierwszy sposób jest niewiarygodnie prosty i wymaga jedynie posiadania konta oszczędnościowego, na które ustawimy stałe zlecenie niewielkiej kwoty. Jeśli taki przelew zostanie zrealizowany w okolicach naszej wypłaty, prawdopodobnie w ogóle nie odczujemy tego, że z naszego rachunku ROR cokolwiek ubyło. Nie musimy od razu decydować się na kwoty w wysokości kilkuset złotych, wystarczy 100 lub 200zł, aby po kilku miesiącach uzbierać całkiem pokaźną kwotę oszczędności.

2. Oszczędne zakupy

Na codziennych zakupach możemy zaoszczędzić najwięcej. Wiele osób każdego dnia popełnia proste błędy, które można łatwo wyeliminować. Polecanym sposobem jest robienie listy zakupów z podziałem na sklepy, w których daną grupę produktów kupimy taniej niż w innym. Czasem wystarczy podzielić potrzebne produkty na 3 wyjścia do różnych sklepów, by zaoszczędzić nawet do 30% kwoty, którą normalnie wydajemy.

3. Jedzenie na mieście tylko na specjalne okazje

Jeśli mamy w nawyku stołować się na mieście lub zamawiać jedzenie na wynos, musimy liczyć się z tym, że tracimy przez to sporą część naszego budżetu. Zakup jednej porcji posiłku na mieście to równowartość około czterech porcji dania przyrządzonego samodzielnie domu. W przypadku braku czasu na codzienne gotowanie, wystarczy wygospodarować jeden wolny dzień w tygodniu i ugotować dania na zapas, porcjując je i mrożąc.

4. Gotowanie z resztek

Choć może brzmieć to dość dziwnie, to jednak sposób ten pomoże nam przygotować kilka pożywnych posiłków. Na czym to polega? Pod koniec miesiąca zróbmy przegląd szafek, spiżarni i lodówki i sprawdźmy, jakie produkty tam mamy. Następnie użyjmy nieco kreatywności lub po prostu skorzystajmy z pomocy internetu, by z tych pozostałości przyrządzić smaczny posiłek. Znaleźliśmy resztkę ryżu i kaszy? W lodówce pozostało nam pieczone udko z wczorajszego obiadu, a na dnie szafki uchowała się puszka czerwonej fasoli? Ugotuj ryż i kaszę, wymieszaj z pokrojonym udkiem i fasolą, przypraw ulubionymi ziołami i wstaw do piekarnika na 40 minut. Pyszna i pożywna zapiekanka wystarczy na obiad dla całej rodziny!

5. Oszczędzaj energię i wodę

Osoby, które pragną oszczędzać pieniądze, powinny zmienić nawyki związane z użytkowaniem urządzeń domowych. Wyciąganie gniazdek z prądu, gdy urządzenia nie są używane, gaszenie światła po wyjściu z pokoju, stosowanie żarówek energooszczędnych, a także zakładanie perlizatorów na krany, aby zmniejszyć zużycie wody to absolutna podstawa, jeśli chcemy zyskać oszczędności. Warto również rozważyć zakup sprzętów AGD o najwyższej klasie oszczędnościowej, choć taka inwestycja zwróci nam się dopiero po kilku latach.

Oszczędzanie na co dzień wcale nie wymaga wysiłku, lecz odrobiny samodyscypliny i systematyczności. Warto już dziś wdrożyć powyższe nawyki, a już po miesiącu zauważymy pierwsze oszczędności.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem pożyczkowym Wandoo.pl

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu