RSS

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z…

Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że…

«
»

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z regularnej aktywności fizycznej

 • Napisany przez:
Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że regularne uprawianie sportu może korzystnie wpływać na stan zdrowia oraz inne aspekty życia. Jak systematyczna aktywność fizyczna oddziałuje na organizm mężczyzny, czy może mieć negatywne skutki uboczne? Jakie mogą być następstwa rezygnacji ze sportu u mężczyzn? Czy regularne ćwiczenia mają wpływ na libido i jakość seksu?

Regularna aktywność fizyczna – jak wpływa na organizm mężczyzny?

Aktywność fizyczna jest trendy, świadomość jej roli w trosce o zdrowie stale rośnie. Korzystny wpływ regularnego ruchu na organizm mężczyzny może dotyczyć wielu kwestii, między innymi:

 • lepsza kondycja, wytrzymałość,
 • budowa tkanki mięśniowej, sylwetki,
 • regulacja przemiany materii, zmniejszone ryzyko nadwagi,
 • wsparcie układu sercowo-naczyniowego,
 • wzmocnienie systemu immunologicznego,
 • poprawa nastroju, szansa na rozładowanie emocji,
 • zdrowszy, głębszy sen,
 • równowaga hormonalna,
 • zmniejszone ryzyko zaburzeń erekcji.

Warto mieć jednak świadomość, że przetrenowanie, wyczerpujące treningi czy przeciążenia nie są korzystne. Nadmierny wysiłek, szczególnie aerobowy, zmniejsza produkcję testosteronu. Dodatkowo może sprzyjać wystąpieniu kontuzji, przemęczenia. Dlatego tak ważna jest nie tylko sama aktywność oraz jej regularność, ale też jej dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Możliwe skutki rezygnacji ze sportu

Siedzący tryb życia i nadmiar pracy często sprawiają, że aktywność fizyczna mężczyzn jest ograniczona do minimum. Może to powodować wiele skutków ubocznych, między innymi:

 • zmniejszona wydolność organizmu,
 • szybkie uczucie zmęczenia przy wykonywaniu codziennych czynności,
 • zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych,
 • nadwaga, otyłość,
 • większe skłonności do wystąpienia depresji,
 • zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk.

Brak aktywności fizycznej może negatywnie wpływać na niemal każdy aspekt codzienności.

Ćwiczenia fizyczne a seks – czy mogą wpływać na pożycie?

Dobra kondycja fizyczna jest niemalże niezbędna do udanego życia seksualnego. Aktywność fizyczna ma pływ na wydolność sercowo-naczyniową. Wpływa na lepsze ukrwienie organów, również płciowych. Lepsza wydolność organizmu mężczyzny to jeden ze sposobów, jak wydłużyć stosunek. Regularna umiarkowana aktywność fizyczna może wpływać na rozwój mięśni i podniesienie poziomu testosteronu.

Aktywne współżycie angażuje wiele partii mięśniowych. Dzięki sprawnemu ciału łatwiej jest przyjmować takie pozycje, które mogą dawać większą satysfakcję zarówno dla mężczyzny, jak i jego partnerki czy partnera. Dodatkowym atutem wysportowanego ciała może być fakt, że dla wielu osób jest ono po prostu bardziej atrakcyjne, wywołuje większe podniecenie.

Nie bez powodu popularne jest powiedzenie „sport to zdrowie” – optymalna aktywność fizyczna może dobrze wpływać na wiele aspektów życia mężczyzny, w tym także sferę seksualną. Ważne jest jednak dopasowanie poziomu aktywności do indywidualnych możliwości, potrzeb organizmu. Niejednokrotnie bowiem dowiedziono, że zarówno zbytnie ograniczenie, jak i nadmierny trening mogą źle wpłynąć na stan zdrowia oraz samopoczucie.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu