RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Główne funkcje i przydatność zegarków sportowych

  • Napisany przez:

Niezależnie od tego, czy sport w naszym życiu pozostaje w sferze hobby, czy też jesteśmy profesjonalistami – poza odpowiednią odzieżą i mentalnym przygotowaniem, ważne jest też posiadanie dodatkowego akcesorium, które zmierzy nasze wyniki. Takim urządzeniem, doskonale spełniającym swoje zadanie, jest zegarek sportowy.

W zależności od uprawianej dyscypliny, funkcje zegarków mogą obejmować monitorowanie postępów, przeliczanie spalanych kalorii, a nawet ilość oraz długość trwania interwałów w czasie treningu. Poniżej przedstawimy najważniejsze funkcje zegarków sportowych oraz to, co możecie dzięki nim zyskać.

Krokomierz jest podstawową opcją, która zlicza ilość wykonanych kroków w ciągu dnia i pozwala na śledzenie naszego ruchu poza typowymi aktywnościami fizycznymi. Takie dane umożliwiają nam analizowanie poziomu energii oraz pokonanego w ciągu dnia dystansu.

Timer oraz stoper to standardowe funkcje, które powinny być dostępne w każdym modelu zegarka sportowego. Dają one możliwość dokładnego pomiaru czasu trwania zarówno standardowych, jak i bardziej nietypowych dyscyplin sportowych.

Istotną funkcją jest czujnik tętna, którego działanie w głównej mierze opiera się na badaniu pulsu z nadgarstka za pomocą optycznego źródła światła LED. Monitor tętna (HRM) pozwala wyświetlać je w czasie rzeczywistym, a także rejestrować puls w pamięci zegarka do późniejszej analizy, podczas wykonywania różnych rodzajów ćwiczeń. Zegarki z taką funkcją można obejrzeć m.in. w sklepie https://www.abcgps.pl

Kolejną przydatną opcją jest nawigacja GPS, która pozwala nie tylko wskazać nasze położenie, ale również wyznaczyć dowolną trasę treningową. Dzięki niej możemy również sprawdzić czas, jaki poświęcamy na pokonanie wybranej drogi oraz średnią prędkość na określonym odcinku. Jest to bardzo przydatna opcja w zegarku sportowym, zwłaszcza dla biegaczy, ale także dla rowerzystów i innych miłośników aktywności realizowanych na świeżym powietrzu.

Monitorowanie snu jest idealną opcją dla osób, które chcą sprawdzić swoją jakość nocnego odpoczynku. Analiza polega na rejestrowaniu naszej aktywności przy użyciu urządzenia pomiarowego (akcelerometru). Ruch odpowiada momentom przebudzenia, a jego brak – właściwym fazom snu.

Nasze zdrowie jest najważniejszym powodem monitorowania snu z użyciem zegarka sportowego. Im lepsza jest jego jakość i długość faz – tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia chorób cywilizacyjnych jak: otyłość, cukrzyca, problemy kardiologiczne. Prawidłowy sen gwarantuje poprawę koncentracji, czasu reakcji i jakość naszej pamięci.

Praktycznym dodatkiem do zegarka sportowego, są fabrycznie wgrane treningi interwałowe, które pozwalają w łatwy sposób zaplanować odpowiedni czas i liczbę ćwiczeń oraz odstępy między aktywnością o wysokim i niskim stopniu intensywności.

Pamięć okrążenia umożliwia zapis w zegarku sportowym dotychczasowych wyników i zestawiania ich ze sobą, w taki sposób – aby móc porównać poszczególne osiągnięcia. Jest to przydatna funkcja, która pozwala wyciągać wnioski na temat tempa i kierunku naszych postępów.

Na koniec, warto pamiętać, że jeśli uprawiana przez nas dyscyplina jest związana z pływaniem, dobrze jest też zwrócić uwagę na to, aby zegarek sportowy posiadał odpowiedni poziom wodoszczelności i był odporny na zmienne warunki otoczenia.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/jak-wybrac-dobre-okulary-przeciwsloneczne-meskie/

https://www.mistrzu.com/w-podroz-z-soczewkami-kontaktowymi-jak-dobrac-zestaw-podrozny/

https://www.mistrzu.com/nauka-plywania-dla-dzieci-od-jakiego-stylu-zaczac/

https://www.mistrzu.com/huawei-watch-gt-runner-recenzja-ze-swietna-oferta/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu