RSS

Jak wybrać skuteczny antyperspirant? Praktyczny przewodnik dla każdego

Codzienna pielęgnacja ciała to nie tylko kwestia estetyki, ale także komfortu i zdrowia. Jednym z…

Zamień tradycyjne biuro na wirtualne – kompletny przewodnik

W dobie pracy zdalnej oraz rosnącej mobilności przedsiębiorców, coraz więcej firm decyduje się na porzucenie…

Księgowość dla e-commerce – jak wybrać najlepsze biuro…

Prowadzenie biznesu online wiąże się z wieloma wyzwaniami – logistyka, marketing, obsługa klienta… i oczywiście…

Księgowość online w 2025 – czy to bezpieczne…

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na księgowość online, co pozwala zaoszczędzić im czas i ograniczyć…

«
»

Hala stalowa – doskonały wybór dla Twojej firmy

  • Napisany przez:

Potrzebujesz więcej przestrzeni dla swojego przedsiębiorstwa? Rozważasz postawienie nowego budynku, ale boisz się, że zajmie to dużo czasu lub że koszty będą zbyt duże? A może sytuacja twojej firmy dynamicznie się zmienia i nie chcesz za chwilę wynajmować hali innemu biznesowi? We wszystkich tych przypadkach warto, byś rozważył inwestycję w halę stalową. Jakie są jej największe zalety? Sprawdzamy.

Hala murowana czy stalowa?

Hale murowane były przez wiele lat bardzo popularnym rozwiązaniem. Obecnie jednak stopniowo są wypierane przez przemysłowe hale stalowe. Wynika to z faktu, że budowa hali murowanej zajmuje dużo czasu – nawet kilka miesięcy – a ingerencja w raz postawiony budynek (np. w celu zmiany układu pomieszczeń) jest trudna i kosztowna. Hala stalowa jest pod tym względem znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Hala stalowa jest pod tym względem znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Alternatywą są mniej trwałe, jednak tańsze hale namiotowe.

Ile kosztuje hala stalowa?

Określenie w sposób precyzyjny ceny hali stalowej jest niemożliwe bez uzyskania konkretnych danych. Producent musi bowiem wiedzieć, jakiej wielkości ma być hala, do czego  będzie używana (na tej podstawie jest w stanie określić najlepsze parametry) i jak ma być wyposażona (klient samodzielnie decyduje na przykład o liczbie okien, drzwi czy ścian działowych). Pod uwagę brane są również używane materiały, jak np. rodzaj zastosowanej izolacji. Całość stale podlega konsultacjom, dzięki czemu powstała hala przemysłowa jest maksymalnie dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy.

Hale stalowe – 4 największe zalety

1. Możliwość rozbudowy

Dzięki modułowej konstrukcji rozbudowa hali jest możliwa w każdej chwili. Co ważne, łatwo jest też dokonać modyfikacji wewnątrz budynku – postawić nowe pomieszczenia czy np. antresolę.

2. Możliwość złożenia i sprzedaży materiałów

Jeśli po jakimś czasie od wybudowania hali dojdziesz do wniosku, że tak duża przestrzeń jednak nie jest ci potrzebna, możesz rozebrać budynek, a wykorzystane materiały sprzedać. Dzięki  temu odzyskujesz znaczną część poniesionych kosztów! To sprawia, że hale stalowe to rozwiązanie znacznie bardziej opłacalne niż murowane budynki.

3. Szybkość instalacji

Średniej wielkości stalową halę magazynową ekipa monterów postawi już w 2-3 tygodnie. W przypadku hali murowanej praca trwałaby kilka miesięcy – i to przy udziale znacznie większego zespołu pracowników budowlanych.

4. Trwałość materiałów

Stalowe hale przemysłowe wykonane są z materiałów odpornych na korozję i działanie mrozu, śniegu czy deszczu. Zapewniają optymalną temperaturę do pracy – dzięki odpowiedniej izolacji nie jest tam zimno, a dobra wentylacja powoduje, że w hali nie panuje upał. Ściany budynków są trwałe, a przy tym lekkie.

Gdzie się stosuje hale stalowe?

Hale stalowe stosowane są w coraz większej liczbie branż. Najczęściej sprawdzają się jako magazyny, ale równie chętnie korzystają z nich na przykład rolnicy, wykorzystując hale stalowe jako chlewnie czy kurniki. Tego typu budynki sprawdzają się również w przemyśle samochodowym – stawia się w nich na przykład taśmy montażowe lub produkcyjne – oraz przemyśle lotniczym. Ponadto używa się ich jako lakierni, warsztatów samochodowych czy nawet biur. Coraz częściej hale stalowe używane są również na potrzeby rozgrywek sportowych.

Hala stalowa – co jeszcze musisz wiedzieć?

Stawiając halę stalową musisz, podobnie jak w przypadku innych budynków, zadbać o niezbędną dokumentację. Konieczne jest pozwolenie na budowę – aby je zdobyć, musisz najpierw udać się do Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta, gdzie otrzymasz dokument z warunkami zagospodarowania terenu. Tam również urzędnicy udzielą ci pomocy przy składaniu wniosku o pozwolenie na budowę. W niektórych przypadkach konieczne jest również wykonanie ekspertyz – na przykład sprawdzenia, czy inwestycja nie będzie oddziaływać na środowisko lub wykonania badań geotechnicznych. Warto zadbać o to wcześniej, bo brak tych dokumentów może znacząco wydłużyć cały proces – mówi ekspert z firmy Frisomat.

Budowa hali stalowej to rozwiązanie korzystne zarówno dla niewielkich firm, jak i dla potężnych przedsiębiorstw. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że cały proces odbędzie się sprawnie, a ty będziesz mógł bez przeszkód rozwijać swój biznes.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/magazyn-czasowego-skladowania-na-co-pozwala-przedsiebiorcy/

https://www.mistrzu.com/hale-przemyslowe-opolskie-jak-przebiega-montaz-konstrukcji-stalowej/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu