RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Hosting dla bloga – jak wybrać najlepszy dla Twoich potrzeb?

  • Napisany przez:

Jaki hosting jest najlepszy dla prowadzenia bloga? Czym powinien się charakteryzować i na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze? Dlaczego warto postawić na WordPress Cloud?

Każdy blog potrzebuje hostingu – jest to zasadnicza kwestia i dlatego przed założeniem bloga należy zastanowić się jaki hosting będzie najlepszy dla konkretnych potrzeb. Recz jasna, jeśli wybrana usługa hostingowa okaże się nieodpowiednia, można przenieść bloga na inny serwer, ale lepiej od razu wybrać najlepszy hosting dla bloga.

Na rynku usług hostingowych są dostępne liczne platformy oferujące darmowe hostingi blogowe. Taka bezpłatna usługa, choć jest kusząca, to jednak ma wiele wad, m.in. mały transfer danych, brak pomocy technicznej, częste awarie oraz niechciane reklamy. Na początku swojej drogi w blogosferze można skorzystać z takiego rozwiązania, ale z czasem każdy bloger chce mieć własną domenę i hosting. Korzystając z bezpłatnych platform nie da się prowadzić profesjonalnego bloga.

Czym zatem powinien charakteryzować się hosting dla bloga? Na jakie parametry techniczne bloger powinien zwrócić uwagę przy wyborze usługi?

Jaki hosting dla bloga?

Przede wszystkim należy odrzucić oferty darmowych hostingów, gdyż nie sprawdzą się w dłuższej perspektywie, a zwłaszcza wtedy, gdy myśli się o prowadzeniu profesjonalnego bloga. Poza tym nie warto wykupywać usługi hostingowej od nieznanych firm z uwagi na duże ryzyko problemów z dostępnością strony internetowej i awaryjności. Przed podjęciem decyzji należy porównać oferty i wybrać tę, która najbardziej odpowiada potrzebom danego bloga. Wcale nie jest też tak, że czym droższy hosting, tym lepszy. Ważne jest to, co oferuje konkretny dostawca, zaś ten często proponuje dodatkowe darmowe usługi, które po jakimś czasie stają się dodatkowo płatne.

Serwery, podobnie jak inne sprzęty, mają określone parametry techniczne. Zastanawiając się na kilkoma ofertami hostingu, należy je porównać. Oczywiście pewne parametry są istotne dla każdego blogera, a inne mają znaczenie z punktu widzenia prowadzenia konkretnego bloga.

Wybór hostingu WordPress nie jest łatwy dla osób, które zakładają bloga po raz pierwszy. Dlatego warto dowiedzieć się na jakie parametry zwrócić uwagę – a o tym piszemy poniżej. By ułatwić sobie wybór, można także skorzystać z rankingów hostingów, które są regularnie publikowane w branżowych serwisach.

Hosting dla bloga – na co zwracać uwagę

Wybierając konkretny hosting, należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • pojemność serwera

Dla typowego bloga zazwyczaj wystarczy 10 GB powierzchni.

  • transfer

To ilość danych, które w ciągu miesiąca może wysłać serwer do odbiorców. Warto wybrać hosting dla bloga bez limitu transferu.

  • bazy danych

Są to miejsca przechowywania danych, czyli wszystkie treści bloga. Warto wybrać taką usługę, która zapewnia kilka baz danych.

  • backup danych

Tu chodzi o częstotliwość wykonywania kopii zapasowej – backup co 24 godziny w zupełności wystarczy. Ważne jest także gdzie jest przechowywany – nie tylko lokalnie, na serwerze, ale także na niezależnej od serwera macierzy.

  • obsługiwane technologie

Strona oparta o WordPress nie będzie działać bez PHP, FTP, bazy danych MySQL.

  • liczbę kont pocztowych

Zazwyczaj w skład usługi hostingowej wchodzą także konta pocztowe w domenie. Nie powinny być limitowane, choć kilka, a nawet jedno wystarcza. Istotne jest to, że można je połączyć z innym kontem, wykorzystywanym na co dzień.

  • uptime

Czyli procent określający ile czasu w skali roku hosting działa bezawaryjnie.

Inne istotne kwestie, choć nie są to już parametry techniczne, to obsługa hostingu dla bloga oraz cena. Obsługa jest bardzo ważna z punktu widzenia wszelkich awarii i problemów, z kolei jeśli chodzi o cenę, to nie warto przepłacać.

WordPress Cloud

Jest to linia serwerów o wysokich parametrach technicznych dostosowana w pełni do najpopularniejszej aplikacji umożliwiającej tworzenie i zarządzenie stronami, czyli WordPressa, pod którym działa większość blogów. Są dostępne w trzech opcjach, tj. WordPress Cloud Basic/Start/Biznes – różnią się przede wszystkim powierzchnią dyskową i dodatkowymi aplikacjami. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.nazwa.pl/wordpress.

Jest to idealna platforma pod bloga z uwagi na to, że moc obliczeniowa 16 vCPU i najnowsze technologie dają blogerom nieograniczone możliwości. Dodatkowo domena jest zabezpieczona komercyjnym certyfikatem SSL DV. Do najważniejszych zalet serwerów WordPress Cloud zalicza się: dużą powierzchnię dyskową (do 200 GB), brak limitu transferu, brak limitu kont pocztowych, baz danych i obsługiwanych domen, dyski z technologią NVMe, protokoły HTTP/2 i TLS 1.3, zabezpieczenia DNS Anycast, DNS over TLS oraz WAF, 16 procesorów obsługujących strony internetowe, harmonogramy zadań i bazy danych oraz do 300 dostępnych w Autoinstalatorze aplikacji.

Dla blogera, zwłaszcza profesjonalnego, bardzo ważne jest to jaki wybierze hosting. Blog powinien działać bezawaryjnie, a to zapewnia usługa hostingowa WordPress Cloud.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/czym-sie-kierowac-przy-wyborze-hostingu/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu