RSS

Domowa koloryzacja - jak uniknąć rozczarowania?

Samodzielne farbowanie włosów w domu jest sporym wyzwaniem i warto się do niego odpowiednio przygotować,…

Rodzaje maszyn cnc - krótki przewodnik

Maszyny CNC to wiele różnorodnych urządzeń, które pozwalają na kształtowanie materiałów, nadawanie innym pewnych właściwości…

PIT 37 – różne formy znanej deklaracji

PIT 37 – różne formy znanej deklaracji PIT 37 to zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu lub…

Jak działają tabletki na powiększenie penisa jak member…

Jeszcze do niedawna jedyną dostępną metodą na zwiększenie rozmiaru penisa była operacja chirurgiczna polegająca na…

«
»

Jak sprawdzić samochód przy pomocy dekodera VIN

Każdy samochód przed zakupem na rynku wtórnym warto dokładnie sprawdzić, by uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. Ograniczone zaufanie do sprzedawcy samochodu, który przedstawia auto w korzystnym świetle i istniejące obecnie możliwości uzyskania rzetelnej wiedzy o rzeczywistej historii pojazdu np. na autobaza.pl to największe atuty rozsądnego kupującego.

Nawet jeśli samochód nam się podoba i cena wydaje się przystępna, a sprzedawca sprawia wrażenie uczciwego, powinniśmy sprawdzić pojazd przed zakupem po numerze VIN, który nam powie wszystko o potencjalnym nabytku. Dekoder VIN, do którego wprowadzimy numer VIN, pozwoli szybko uzyskać potrzebne informacje.

Dekoder VIN – czym jest i jakich informacji dostarcza?

Dekoder VIN to narzędzie lub inaczej wyszukiwarka, połączona z różnymi bazami danych, która dostarcza nam informacji o aucie po wpisaniu do niej numeru VIN pojazdu. Numer spisujemy z dowodu rejestracyjnego lub z samego pojazdu. Najczęściej jest on umiejscowiony na tabliczce, na słupku bocznym po stronie kierowcy lub na podszybiu samochodu, również po stronie kierowcy. Po wpisaniu tego numeru w VIN dekoder możemy uzyskać takie informacje jak:

– dane techniczne samochodu, czyli marka, model, typ paliwa i rok produkcji,

– przebieg pojazdu pochodzący z rejestru odczytów,

– historia pojazdu i wszystkich incydentów z jego udziałem,

– informacje czy pojazd nie został skradziony po uprzednim sprawdzeniu w bazach pojazdów kradzionych, także poza Polską,

– ostrzeżenia producenta o ewentualnych usterkach i wadach fabrycznych,

– dane z aukcji internetowych, na których pojazd był umieszczany,

– opcje wyposażenia, a nawet zdjęcia

Część z tych informacji uzyskamy bezpłatnie, korzystając z komercyjnych dekoderów VIN w internecie, ale często będą to tylko podstawowe dane. Bardziej szczegółowe informacje otrzymamy w raportach po dokonaniu odpowiedniej opłaty. Nie każdy VIN dekoder udzieli nam jednak wszystkich potrzebnych i wiarygodnych informacji. Zależy to między innymi od mnogości baz, które sprawdza. Wybierając dekoder VIN, sprawdźmy najpierw, czy oferująca go firma przeszukuje tylko europejskie bazy, czy także w innych krajach poza Europą. Ważne jest też, w jaki sposób pozyskuje dane i jak przechowuje informacje.

Autobaza.pl jest sprawdzonym i wiarygodnym dekoderem VIN

W internecie istnieje bardzo dużo dekoderów VIN. Znalezienie tego najlepszego, który przedstawi wiarygodne dane, może dla laika być nie lada wyzwaniem. Godny zaufania dekoder VIN powinien pokazywać przykładowe, napisane w przystępny sposób raporty, po przeczytaniu których łatwo zorientujemy się, jakie dane jest nam w stanie udostępnić. Przykładem takiego rzetelnego VIN dekodera jest autobaza.pl, gdzie za darmo możemy uzyskać podstawowe informacje o pojeździe, a za dodatkową opłatą otrzymamy pełne raporty, zawierające wszystkie wspomniane wyżej dane.

Przewagą tego serwisu nad innymi jest to, że istnieje na rynku najdłużej, co dało mu możliwości na zebranie doświadczenia i zgromadzenie dużej ilości baz danych. Przykładowe raporty, które można zobaczyć na stronie, zrozumiałe są dla laika i zawierają mnóstwo wartościowych informacji o historii samochodów. Autobaza.pl umożliwia szybkie sprawdzenie historii samochodu i przystępnie w 5 krokach opisuje jak zamówić interesujący nas raport. Warto przed podjęciem decyzji zapoznać się z bogatą historią portalu i informacjami dostępnymi na stronie. To tylko może utwierdzić nas w przekonaniu, że zamówiony przez nas raport będzie zawierał wiarygodne dane i będzie wart swojej ceny.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem za pomocą dekodera VIN to opcja, do której nie trzeba już chyba potencjalnych nabywców czterech kółek specjalnie namawiać. Może to przynieść same korzyści i uchronić w przyszłości przed kłopotami i przykrymi niespodziankami. Ważne jest jednak, by wybrać do sprawdzenia właściwy i godny zaufania dekoder VIN, taki jak autobaza.pl. Powyższe wskazówki mogą pomóc zdezorientowanym kierowcom rozpoznać cechy dobrej wyszukiwarki i ułatwią wybranie dobrego i wiarygodnego dekodera VIN.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/filtry-a-poprawna-eksploatacja-samochodu/

https://www.mistrzu.com/wymiana-paska-klinowego-czy-zawsze-da-sie-ja-przeprowadzic-szybko-i-sprawnie/

https://www.mistrzu.com/odzyskiwanie-odszkodowan-komunikacyjnych-po-ilu-latach-mozna-starac-sie-o-wyplate/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu