RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Jak zadbać o estetyczny wygląd lokalu gastronomicznego?

  • Napisany przez:

Własna restauracja lub kawiarnia jest marzeniem wielu Polaków. Biznes ten kojarzy się nam z idealnym połączeniem pasji do jedzenia, gotowania czy serwowania kawy i sposobu na zarabianie pieniędzy. Jeśli marzymy jednak o dochodowym lokalu, musimy pamiętać, że nasze zainteresowania i największe zdolności kulinarne nie wystarczą, jeśli w parze z tym nie idzie świetnie przygotowany lokal i dobra organizacja. Właśnie te aspekty bardzo często przerastają restauratorów i powodują, że wymarzona knajpa staje się sporym problemem.

Dobra organizacja pracy

Jednym z podstawowych czynników, które musimy mieć pod zupełną kontrola jest organizacja pracy, zarówno pod względem przygotowania lokalu, gotowania, obsługi klienta, jak i organizacja prac porządkowych. Czystość i higiena mają w gastronomii bardzo dużą wagę i nawet najbardziej wymyślne menu i ciekawy wystrój nie uchronią nas przed katastrofą, jeśli nie będziemy właściwie dbali o porządek i właściwy poziom czystości. Po pierwsze, jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo dla zdrowia klientów i pracowników lokalu. Wszędzie, gdzie przygotowywane jest jedzenie, muszą zachowane być najwyższe standardy higieny, które pomogą uniknąć problemów związanych z roznoszeniem bakterii i wirusów. Zarówno łazienki dla klientów, jak i wszystkie umywalki na poszczególnych stanowiskach pracy, muszą być wyposażone w ręczniki papierowe zz i skuteczne mydło w płynie. To absolutne minimum. Dużym ułatwieniem dla zaopatrzenia jest współpraca z hurtownią online https://higiena24.com/.

Czystość jest wizytówką lokalu

Dużym ułatwieniem dla przeprowadzania prac porządkowych w restauracji, i nadzoru nad nimi, jest przygotowanie w dokładny i wyczerpujący sposób schematów prac w każdej części restauracji. Wytyczne te powinny opisywać częstotliwość i przebieg obowiązków, odpowiedzialne za nie osoby, zalecane środki czystości oraz och dozowanie. To do menagerów i właścicieli należy, by pracownicy byli właściwie poinformowani o swoich zadaniach. Precyzyjne wytyczne i jasny podział obowiązków uławiają także nadzorowanie ich wypełniania. Czystość w lokalu ma bardzo znaczenie dla klientów i jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na ocenę danego miejsca. Każdy klient powinien mieć zapewnioną czystość na sali konsumpcyjnej oraz możliwość komfortowego skorzystania z odpowiednio przygotowanej toalety. To właśnie toalety dla klientów stają się dla niektórych restauracji miejscem, które przysparza problemów. Nie musi tak być!

Wyposażenie toalet – ręczniki papierowe zz i mydło w płynie

Zapewnienie gościom restauracji miejsca, w którym będą mogli skorzystać z toalety i umyć ręce jest podstawową sprawą. Przygotowując lokal musimy zatem zagospodarować wystarczającą ilość miejsca, by każdy klient mógł skorzystać z łazienki wygodnie. Nasze łazienki w restauracji zawsze muszą lśnić czystością i być odpowiednio wyposażone. Zaplanuj zatem regularne sprawdzanie czystości przez pracowników oraz uzupełnianie artykułów higienicznych. W toaletach do dyspozycji gości musi być mydło w płynie i suszarka do rąk lub ręczniki papierowe zz. Są one bardziej higieniczne od suszarek, dlatego w większości miejsc to na nich opierają się właściciele lokali. Te dostępne w hurtowni online https://higiena24.com/ są przyjemne dla skóry i ekonomiczne w użyciu, dlatego tak chętnie wybierane przez klientów biznesowych.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/mobilna-gastronomia-pomysl-na-biznes-w-2024-roku/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu