RSS

500 plus - jak wpłynęło na sytua…

Już od ośmiu miesięcy w P…

Masz firmę i chcesz przyspieszyć…

Współpracując z kontrahen…

Nie lekceważ niebezpieczeństwa z…

Latem znacznie częściej u…

Chwilowe zachwianie rynku mieszk…

Na koniec czerwca 2016 ro…

Odrzucenie wniosku o pożyczkę. O…

Zanim otrzymamy pozytywną…

Rozliczanie PIT wspólnie z małżo…

Każdy podatnik posiada ko…

Polski Fundusz Rozwoju o emerytu…

Paweł Borys, prezes Polsk…

Biała lista podatników VAT – błę…

Od 1 września 2019 roku s…

Ulgi podatkowe i wspólne rozlicz…

Pomysł wprowadzenia jedno…

Jak przygotować się do biegania …

Co zrobić, by zacząć bieg…

«
»
TwitterFacebookPinterest

Profesjonalna pomoc w spłacie długów: czy warto?

W długi wpada się z różnych powodów. Nagła utrata pracy, problemy zdrowotne, złe decyzje finansowe, a czasem zwykłe roztargnienie – to wszystko może sprawić, że powinie Ci się noga i zaczniesz mieć problemy z regulowaniem swoich zobowiązań. W takiej sytuacji trudno o zachowanie spokoju, a emocje są złym doradcą. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być profesjonalna pomoc finansowa dla zadłużonych. Zobacz, gdzie i jak jej szukać.

Na początek warto wyjaśnić, że: prawdziwa pomoc finansowa dla zadłużonych to wcale nie kolejny kredyt, który weźmiesz na spłatę długów. To rozwiązanie, które pomoże uporać się z problemem jedynie pozornie i tymczasowo, w rzeczywistości pogłębiając go. Wszystko dlatego, że pojawią się kolejne koszty oraz kolejne zobowiązania… – to więc prosta ścieżka, prowadząca w spiralę długów, z której jeszcze trudniej będzie się wyplątać.

Co zatem zrobić, żeby spłacić długi raz na zawsze? Najprościej: skontaktować się z wierzycielem lub firmą windykacyjną, której jest się klientem, aby porozmawiać o możliwościach polubownego rozwiązania problemu. W większości przypadków masz możliwość podpisania ugody, która uchroni Cię przed windykacją na drodze prawnej (sąd, komornik).

To właśnie doradcy firmy windykacyjnej udzielą Ci profesjonalnej pomocy w spłacie długów.

Jak firmy windykacyjne pomagają w spłacie długów?

Celem działania firm windykacyjnych, takich jak np. Ultimo, jest pomoc finansowa dla zadłużonych – rozumiana jako wsparcie w stopniowej spłacie zobowiązań finansowych. Jeżeli jesteś klientem jednej z nich, otrzymasz ją zupełnie bezpłatnie. Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się i porozmawiać szczerze z doradcą.

Podczas rozmowy telefonicznej doradca firmy windykacyjnej:

  • poda Ci aktualną wysokość zobowiązania finansowego – choć sama firma windykacyjna nie pobiera żadnych opłat za swoją działalność, wysokość długu mogła powiększyć się choćby o odsetki ustawowe;
  • przeanalizuje Twoją sytuację finansową – możesz się spodziewać pytań o wysokość przychodów w Twoim gospodarstwie domowym, a także skalę stałych wydatków. Odpowiedz na nie szczerze, aby możliwe było oszacowanie Twoich faktycznych możliwości finansowych;
  • zaproponuje nowy harmonogram spłaty – z ratami, które nie obciążą Twojego domowego budżetu;
  • doradzi, w jaki sposób zoptymalizować domowy budżet – podpowie np.: jak zredukować zbędne wydatki i co zrobić, aby w przyszłości uniknąć zadłużenia.

To wszystko w trakcie jednej rozmowy telefonicznej. A jeśli zaakceptujesz warunki ugody, wystarczy ją podpisać i wywiązywać się ze wspólnie ustalonego harmonogramu spłat. Pamiętaj, że możesz ją również zatwierdzić, korzystając z wygodnych kanałów online, np. portalu obsługi zadłużenia, które udostępniają swoim klientom największe firmy windykacyjne. Takie serwisy działają przez 24 godziny na dobę i pozwalają szybko, bezpiecznie i dyskretnie regulować dług.

Bez względu na to, w jaki sposób zawrzesz ugodę – po jej zatwierdzeniu pozostaje Ci tylko regularna spłata zobowiązania. Jeśli raty będziesz płacić terminowo, dług będzie stopniowo malał, a Ty z każdym miesiącem będziesz bliżej pełnej niezależności finansowej. Spróbuj i wyjdź spokojnie na prostą!

Artykuł partnera

<div style=Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
0

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu