RSS

Nieudane przeszczepy włosów . Jak ich uniknąć?

Zmagasz się z łysieniem plackowatym? A może natura nie obdarzyła cię bujną fryzurą? Jeśli w…

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

«
»

Profesjonalna pomoc w spłacie długów: czy warto?

  • Napisany przez:

W długi wpada się z różnych powodów. Nagła utrata pracy, problemy zdrowotne, złe decyzje finansowe, a czasem zwykłe roztargnienie – to wszystko może sprawić, że powinie Ci się noga i zaczniesz mieć problemy z regulowaniem swoich zobowiązań. W takiej sytuacji trudno o zachowanie spokoju, a emocje są złym doradcą. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być profesjonalna pomoc finansowa dla zadłużonych. Zobacz, gdzie i jak jej szukać.

Na początek warto wyjaśnić, że: prawdziwa pomoc finansowa dla zadłużonych to wcale nie kolejny kredyt, który weźmiesz na spłatę długów. To rozwiązanie, które pomoże uporać się z problemem jedynie pozornie i tymczasowo, w rzeczywistości pogłębiając go. Wszystko dlatego, że pojawią się kolejne koszty oraz kolejne zobowiązania… – to więc prosta ścieżka, prowadząca w spiralę długów, z której jeszcze trudniej będzie się wyplątać.

Co zatem zrobić, żeby spłacić długi raz na zawsze? Najprościej: skontaktować się z wierzycielem lub firmą windykacyjną, której jest się klientem, aby porozmawiać o możliwościach polubownego rozwiązania problemu. W większości przypadków masz możliwość podpisania ugody, która uchroni Cię przed windykacją na drodze prawnej (sąd, komornik).

To właśnie doradcy firmy windykacyjnej udzielą Ci profesjonalnej pomocy w spłacie długów.

Jak firmy windykacyjne pomagają w spłacie długów?

Celem działania firm windykacyjnych, takich jak np. Ultimo, jest pomoc finansowa dla zadłużonych – rozumiana jako wsparcie w stopniowej spłacie zobowiązań finansowych. Jeżeli jesteś klientem jednej z nich, otrzymasz ją zupełnie bezpłatnie. Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się i porozmawiać szczerze z doradcą.

Podczas rozmowy telefonicznej doradca firmy windykacyjnej:

  • poda Ci aktualną wysokość zobowiązania finansowego – choć sama firma windykacyjna nie pobiera żadnych opłat za swoją działalność, wysokość długu mogła powiększyć się choćby o odsetki ustawowe;
  • przeanalizuje Twoją sytuację finansową – możesz się spodziewać pytań o wysokość przychodów w Twoim gospodarstwie domowym, a także skalę stałych wydatków. Odpowiedz na nie szczerze, aby możliwe było oszacowanie Twoich faktycznych możliwości finansowych;
  • zaproponuje nowy harmonogram spłaty – z ratami, które nie obciążą Twojego domowego budżetu;
  • doradzi, w jaki sposób zoptymalizować domowy budżet – podpowie np.: jak zredukować zbędne wydatki i co zrobić, aby w przyszłości uniknąć zadłużenia.

To wszystko w trakcie jednej rozmowy telefonicznej. A jeśli zaakceptujesz warunki ugody, wystarczy ją podpisać i wywiązywać się ze wspólnie ustalonego harmonogramu spłat. Pamiętaj, że możesz ją również zatwierdzić, korzystając z wygodnych kanałów online, np. portalu obsługi zadłużenia, które udostępniają swoim klientom największe firmy windykacyjne. Takie serwisy działają przez 24 godziny na dobę i pozwalają szybko, bezpiecznie i dyskretnie regulować dług.

Bez względu na to, w jaki sposób zawrzesz ugodę – po jej zatwierdzeniu pozostaje Ci tylko regularna spłata zobowiązania. Jeśli raty będziesz płacić terminowo, dług będzie stopniowo malał, a Ty z każdym miesiącem będziesz bliżej pełnej niezależności finansowej. Spróbuj i wyjdź spokojnie na prostą!

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu