RSS

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

«
»

Worki typu big-bag – jak można je wykorzystać w działalności rolniczej?

  • Napisany przez:
Worki big-bag są sporych rozmiarów kontenerami wykonanymi z wysokoelastycznych i trwałych materiałów. Dzięki temu służą one do przechowywania towarów o wielorakich kształtach, czy dużej wadze. Ich wytrzymałość oraz solidna konstrukcja warunkuje także bezpieczny transport produktów do konkretnego miejsca. Te wszystkie parametry worków typu big-bag sprawiają, że są one wykorzystywane na różnych obszarach ludzkiej działalności. Zdają egzamin w magazynach, przy pracach remontowo-budowlanych, a także w branży spożywczo-rolnej. Już teraz sprawdź, jak wygląda korzystanie z nich w tym ostatnim przypadku!

Dlaczego worki big-bag sprawdzają się w branży rolniczej?

Worki typu big-bag wyróżniają się znaczącą uniwersalnością. Dostępne są one w kilku wariantach różniących się między sobą wielkością, materiałem (chroniącym przed wilgocią, czy też przepuszczającym powietrze) albo konstrukcją (między innymi obecnością dodatkowych uchwytów lub elementów ułatwiających wsypywanie oraz wysypywanie materiałów). W efekcie możliwe jest pełne dopasowanie rodzaju takiego wielkogabarytowego kontenera do indywidualnych potrzeb.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość zastosowania w praktyce względem niemal każdego produktu – małego, dużego, występującego w sypkiej postaci, czy też wyróżniającego się nietypowymi kształtami. Takie worki pełnią w gospodarstwie rolnym przynajmniej kilka ról. Z jednej strony są sprawdzoną metodą na gromadzenie w określonym miejscu uzyskanych plonów. Jednocześnie są pomocne przy utrzymywaniu ładu na danym obszarze, ponieważ można do nich zbierać wszelkie powstające odpadki, chociażby te uzyskiwane z prac porządkowych dokonywanych w ogrodzie, sadzie lub w polu.

Jakie są inne zalety worków typu big-bag? Przede wszystkim jest to ich trwałość (odporność na uszkodzenia i działanie zewnętrznych czynników np. atmosferycznych), dzięki czemu inwestując w modele wielorazowe, można korzystać z nich przez dłuższy czas. Ponadto takie elastyczne kontenery są oczywiście niezwykle praktyczne – osoby, które zaczynają je używać, a dotąd tego nie robiły, żałują, że tak późno podjęły tę decyzję. Mało tego korzystanie z nich jest bardzo proste i są one tanie. Zaopatrzenie się w ten produkt nie prowadzi do nadmiernego nadwyrężenia budżetu, jakim się dysponuje.

Jakie materiały najczęściej gromadzi się i transportuje w takich kontenerach?

W rolnictwie worki typu big-bag sprawdzają się na wiele sposobów. I nie ma tutaj znaczenia, czy prowadzisz uprawy na wielką skalę, czy też posiadasz niewielki warzywnik i ogród, w których uprawiasz warzywa i owoce jedynie na potrzeby swojej rodziny.

Najpopularniejsze metody ich wykorzystania dotyczą produktów takich jak:

  • odpady rolnicze – naturalne (organiczne i nieorganiczne) oraz nienaturalne,
  • trawy i inne odpady ogrodnicze,
  • płody rolne – owoce, warzywa, zboża,
  • pasze dla zwierząt,
  • nawozy,
  • materiał opałowy,
  • pozostałości sadownicze.

Zastosowanie worków big-bag w gospodarstwie rolnym – podsumowanie

Prowadzisz szeroko rozumianą działalność rolniczą? Szukasz rozwiązania, które skutecznie usprawni organizację pracy, a także pozwoli Ci zadbać o jakość zebranych plonów oraz ich bezpieczeństwo podczas transportu z jednego punktu do drugiego? Twoją uwagę powinien przyciągnąć worek big bag 1m3 z big-kam. To przykład wysokiej jakości elastycznego kontenera o zróżnicowanym spektrum zastosowania. Wypróbuj go w praktyce, aby przekonać się o jego pozytywnym wpływie na realizowane w gospodarstwie przedsięwzięcia.

źródło zdjęć: freepik

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/polski-producent-kontenerow-oferuje-rozwiazania-dla-kazdej-firmy/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu