RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Zakup nart slalomowych – na co warto zwrócić uwagę?

  • Napisany przez:
Narty slalomowe to zdecydowanie sprzęt dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Ich właściwości sprzyjają szybkim manewrom na stoku, ale jak to się dzieje? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu nart? Sprawdzamy i polecamy!

Narty slalomowe – charakterystyka

Skrętność i szybkość – to dwa słowa, które doskonale opisują narty slalomowe. Dedykowane są doświadczonym narciarzom i profesjonalistom ze względu na to, że wymagają niemałych umiejętności zjazdowych. Narty slalomowe pozwalają na osiąganie naprawdę dużych prędkości, a jednocześnie są doskonałym sprzętem do wykonywania przeróżnych manewrów na stoku. Gwarantują one doskonałą zabawę i więcej niż szybką zmianę kierunku jazdy, co wyzwala kolejną dawkę adrenaliny. Narty slalomowe są dosyć łatwe w prowadzeniu, ponieważ ich budowa sprzyja sprawnemu wchodzeniu w dynamiczne łuki, a więc także wykonywania agresywnych manewrów na stromych stokach. Aby jednak możliwe było pełne wykorzystanie ich możliwości, należy korzystać z nart slalomowych na przygotowanych trasach o twardym podłożu.

Jest to sprzęt idealny do nauki jazdy carvingowej, często także wymagany przez instruktorów. Używane są często w narciarstwie alpejskim i do zjazdów po bardzo stromych stokach. Są to narty krótkie o wąskim taliowaniu i niewielkim promieniu skrętu.

Narty slalomowe dla zaawansowanych i profesjonalistów

Narty slalomowe będą odpowiednie dla narciarzy co najmniej średnio zaawansowanych. Ten typ nart nadawać będzie się do jazdy w każdych warunkach – nawet w przypadku dużego oblodzenia bardzo stromego stoku. Tego typu narty wymagają także odpowiedniej postawy ciała, a konkretnie niskiego nachylenia, dzięki któremu możliwa jest szybka jazda z wieloma ostrymi zakrętami. Taka postawa bywa męcząca, dlatego ten typ narciarstwa wymaga także dobrego przygotowania kondycyjnego. Wszystko to sprawia, że slalom nie będzie odpowiedni dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Chodzi bowiem nie tylko o skomplikowanie techniki zjazdu, ale również kwestie wytrzymałości organizmu.

Atomic Redster S9 – narty slalomowe dla wymagających

Sklep internetowy https://skiracecenter.pl/ ma w swojej ofercie wiele nart, które odpowiednie będą do uprawiania slalomu, jednak jeden produkt wydaje się wyróżniać spośród innych. Atomic Redster S9 (https://skiracecenter.pl/atomic/7748-155-redster-s9-revo-s-x-12-gw-re-22.html) to narty slalomowe, które ułatwiają szlifowanie umiejętności narciarskich, a dodatkowo poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy slalomowej. Narty Atomic Redster S9 wyposażone są w technologię ułatwiającą przyspieszanie na zakrętach oraz amortyzują wszelkie nierówności terenu. Dodatkowo te narty są sztywne i szybkie, a przy tym zapewniają doskonałą przyczepność.

Narty Atomic Redster S9 zbudowane są z dwóch rodzajów drewna (jesionu i topoli), co dodaje im stabilności i redukuje drgania w dużych prędkościach. Z drugiej strony dodatkowa warstwa tytanu dodaje nartom sztywności i również poprawia stabilność podczas jazdy oraz w czasie skrętów. Są to narty naprawdę wysokiej jakości w bardzo korzystnej cenie. Sprawdź już teraz!

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/narciarstwo-inaczej-jak-wybrac-najlepsze-narty-skiturowe-freeride-czy-freestyle/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu