RSS

Czy wiesz czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to postępowanie, które prowadzone jest przed sądem gospodarczym. Jej celem jest uwolnienie się…

Czy można usunąć negatywne opinie o firmie z…

Nieograniczony dostęp do Internetu dał przedsiębiorstwom możliwość pokazania światu i wypromowania swoich usług i produktów…

Specjalizacja, czyli błąd przedsiębiorców szukających księgowego

Każdy przedsiębiorca chce korzystać z usług biur rachunkowych, które zaoferują mu kompleksowe wsparcie merytoryczne i…

Pożyczki bez BIK – co warto o nich…

W przypadku pożyczki pozabankowej nie zawsze trzeba przechodzić procedurę weryfikacji w BIK lub innych bazach.…

«
»

Od czego zacząć treningi podnoszenia ciężarów? Praktyczne porady dotyczące sprzętu.

Podnoszenie ciężarów jest sportem bardzo wymagającym. Nie staniesz się dobrym ciężarowcem po kilku treningach ani bez profesjonalnego sprzętu. Do wszystkiego należy podejść z rozwagą i odpowiednim przygotowaniem, ponieważ nieodpowiedni trening może przynieść Ci więcej szkód dla Twojego zdrowia niż pożytku. Jak odpowiednio wyposażyć się pod względem sprzętowym na trening podnoszenia ciężarów? Oto krótki poradnik na ten temat.

Przeanalizuj potrzeby

Można powiedzieć, że na początku mamy bardzo uniwersalną poradę – przeanalizuj dobrze zakup każdego sprzętu. Innych akcesoriów będziesz potrzebować, wybierając sztangę na siłownię, a innych kupując wyposażenie do domowych treningów. Jeśli dopiero rozpoczynasz swój trening, nie porywaj się od razu na najcięższy, profesjonalny sprzęt ciężarowy – jak już powiedzieliśmy, nie staniesz się ciężarowcem w ciągu kilku dni.

Pamiętaj, że trening siłowy zawsze musi być poprzedzony rozgrzewką, która przygotuje mięśnie do wytężonej pracy. W przeciwnym razie możesz narazić się na poważną kontuzję, która na długi czas może wykluczyć Cię z aktywności fizycznej.

Sprawdź również porady w serwisie: kobietawmiescie.com.pl

Wzmocnienie całego ciała

Przygotowanie treningowe do podnoszenia ciężarów nie polega jedynie na podnoszeniu coraz większych obciążeń – ciężary do sztangi to nie wszystko. Choć siła Twoich ramion będzie mieć w tym sporcie ogromne znaczenie, to najbardziej obciążone podczas każdej próby będą takie partie ciała, jak brzuch, plecy oraz nogi. Trening ciężarowca polega zatem na wzmacnianiu wielu elementów ciała, a nie jedynie rąk. Przydatne mogą okazać się np. ćwiczenia na atlasie.

Sztangi

Wybór profesjonalnej sztangi nie jest decyzją, którą powinieneś podejmować w ciągu kilku sekund. Profesjonalny sprzęt składa się z obciążników, zacisków i gryfu na siłownię. Od jakości i rodzaju tych akcesoriów, a także ich parametrów zależy to, jaki ciężar będziesz mógł podnosić w sposób bezpieczny dla swojego zdrowia. Podobnie należy przeanalizować cele treningowe i potrzeby, lecz na pewno wybór profesjonalnych sprzętów, nawet takich dedykowanych stricte dla sportowców, może być dla Ciebie korzystniejszy i bezpieczniejszy niż wybór wyposażenia z niewiadomego źródła o niskiej jakości.

Sprzęt do profesjonalnego treningu

Gdy w grę wchodzi już profesjonalne, typowo sportowe przygotowanie do podnoszenia ciężarów lub wyposażenie siłowni, do niezbędnych dodatków dojdzie też wiele akcesoriów organizujących przestrzeń i pozwalających na efektywny trening. Będą to np. stojaki na obciążniki oraz pomosty do podnoszenia ciężarów. Tylko takie, kompleksowe podejście do treningu pozwoli na osiągnięcie zamierzonych efektów, a także uniknięcie poważnych kontuzji, którymi grozi nieumiejętne podnoszenie ciężarów lub robienie tego w nieodpowiednich warunkach i przy użyciu złej jakości sprzętu. Aby tego uniknąć, udaj się na TrainingShowroom.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/jak-wybrac-najlepsza-kreatyne/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu